Když jsou spolu, oslavují život. Smějí se, až někdy slzy tečou, zpívají, tancují, dopřávají si dobré jídlo a pití nebo si jen tak povídají. Co je na jejich přátelském poutu, které trvá už roky, jedinečné? Kdo jsou, čím se živí a co je naplňuje? Co stojí za tím, že si umí užít každou emoci a každou chvíli, i když to mnohdy nebývá radostné?
 

Sesterstvo aneb nekončící přátelství
Potkaly se u kadeřnice, na koncertě, u švadleny, ve škole, v ZUŠ, na pedikúře, u kartářky nebo taky kdekoliv jinde. Jsou to obyčejně neobyčejné ženy různých věkových kategorií. Každá z nich vypadá jinak. Každá z nich dělá svou práci tak nejlépe, jak jen umí. Každá se věnuje své rodině a blízkým, na které nedá dopustit. A přece je v nich něco víc.

Říkají si Sestry nebo taky Sesterstvo. Původně se před lety pár z nich začalo scházet za účelem hubnutí a změny image, aby se navzájem podporovaly ve shazování kil, formování postavy a dodržování jídelníčku. Postupem času se více a více seznamovaly jedna s druhou, přibývala nová přátelství a s ním nové členky – tentokrát už velké skupiny žen, která si začala říkat Sestry. Hubnutí a změny image už nebyly nejhlavnějším tématem jejich setkání. Vzniklo totiž něco víc, přátelství. A to, že si říkají Sestry, o nich prozrazuje mnoho. Vědí totiž, že se můžou kdykoliv spolehnout jedna na druhou a jsou tady pro sebe v dobrém, ale i v tom špatném.

 

Recept na život
Každá z nás hledáme návod na to, jak žít plnohodnotný a naplněný život. Jak být šťastná. Neexistuje jedna správná odpověď, ale můžete si přečíst, jak to dělají Sestry.
To tajemství je jednoduché. Když mají radost, smějí se, když mají chuť, dopřejí si to, co mají rády. Když je něco trápí, nebojí se svěřit jedna druhé a někdy i vyplakat, když je to potřeba. Žijí životy se vším, co k tomu patří, nebojí se být úplně dole, protože vědí, že život je houpačka a po každém dole musí přijít to nahoře. Prožívají spolu radostné okamžiky, jako je narození vlastních dětí a vnoučat, oslavy narozenin a další události, ale bohužel i neradostné chvíle, kdy jim odcházejí ti nejbližší. A v tom je právě to kouzlo bytí, sestry přijímají to, co je tady a teď. Co nám život dává a někdy bohužel bere, protože právě to je realita.

 

Přátelství mezi ženou a ženou
Často zapomínáme, jak silné může být pouto mezi ženou a ženou. Jak pevný může být ženský kolektiv. Všechny z nás, které pracují nebo se denně pohybují ve společnosti více žen, ví, že to ale občas nebývá jednoduché. Jsme totiž proměnlivé a k tomu taky někdy náladové. O to větší váhu pak má přátelství, jako je zrovna tohle. A vím, že to není jen tak obyčejné přátelství. Je to přátelství 20 žen, z nichž každá je úplně jiná a jedinečná svým nezaměnitelným způsobem. A moc bych vám přála je všechny poznat, protože jsou to ženy, které si na nic nehrají, které pomohou, kde je potřeba, které tu jsou pro ostatní a znají svou hodnotu. Ženy, které si umí udělat legraci samy ze sebe a berou život s humorem.

Měla jsem tu možnost se párkrát zúčastnit jejich setkání a můžu říct, že když se tyto ženy spojí, vznikne něco zvláštního a neuchopitelného. Jsou společně tak silné, že by zvládly postavit ne dům, ale přímo hrad, zvládly by vysázet nekonečnou alej stromů a vychovat tábor dětí. Proto jim patří můj obdiv, a proto jim všem chci popřát ještě mnoho sesterských setkání, plno slz od smíchu, hromadu společných zážitků, ať už to budou koncerty, divadla, pub kvízy nebo třeba víkendové výlety na chalupu nebo kamkoliv jinam. A přeju jim, ať zůstanou tak skvělé, jaké právě jsou. 

Věnováno všem 22 sestrám.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account