V úterý 16.2.se v Teplicích konala konferencepro zaměstnavatele s názvem „FOR EMPLOYERS.“ Akci uspořádal spolek VIVAjump v rámci projektu MÁMY s ručením omezeným podpořeným grantem Mluvme spolu od společnosti T-Mobile. Partnery konference byl Úřad práce Teplice, ŽENY sro (regionální Pracovna Teplice) a hnutí MINERVA 21.

Konference se účastnilo cca 30 zaměstnavatelů z regionu a ve 3 blocích se představili zajímaví hosté. V prvním bloku představila ředitelka Úřadu práce v Teplicích paní Ing. Martina Bečvářová nové projekty na podporu zaměstnanosti, mimo jiné i projekt na podporu pečujících o děti do 15 let. V dalším bloku představila Mgr. Petra Dolejšová projekt „JUMP for help“, který je postaven přímo na cílovou skupinu maminek pečujících o děti do 15 let. Ve třetím bloku vystoupila odbornice na personalistiku a zakladatelka hnutí Minerva 21 paní Rostya Gordon Smith, která si jako téma své přednášky zvolila „Rozdíly v odměňování, příležitosti a překážky.“ Závěrem celé konference proběhla diskuze na téma zaměstnávání maminek malých dětí.

Na konferenci byly připraveny také „noviny“, kde si zaměstnavatelé mohli přečíst články např. o vzdělávání zaměstnanců, firemních školkách nebo alternativních pracovních úvazcích. Bylo zde také vyhodnocení dotazníkového šetření, kterého se účastnilo celkem 96 respondentů s dětmi do 15 let, na téma „jak sladit pracovní a rodinný život“. Zde rodiče uváděli možnosti, které by jim zaměstnání a péči o děti usnadnili popř. co navíc by byli ochotní zaměstnavateli nabídnout.

Myslíte, že mají podobné akce smysl? Jak to máte u vás ve firmě vy? 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account