Eliška Vydrová: Učitelka jógy pro profesionální sportovce i nováčky

Říká se “Co se v mládí naučíš, ke stáru jako když najdeš.” A platí to i obráceně. Na co se v mládí vykašleš, to se ti vrátí. A tak se mi teď vrací, že jsem kašlala na protahování.

Není čas plakat nad rozlitým mlékem, začala jsem s jógou pro běžce a roluju tak, že za chvilku se můžu přihlásit do národního šampionátu v rolování doutníků na Kubě a budu nejhůř druhá!
Jóga není jen o Indech, kteří dokáží vcucnout břicho k páteři, překřížit nohy za hlavou a sednou si na dvacet let do jeskyně a meditovat, ale je to pomocník i pro nás sportovce!
Dostala jsem do těla, ale stálo to za to

A tak jsem nemohla oslovit nikoho lepšího, než Elišku Vydrovou! Eliška se věnuje učení jógy s profesionálními sportovci, amatéry i úplnými nováčky po celém světě! Zaměřuje se na možnosti poznání vlastního těla a jeho limitů pro lepší výsledky a prevenci zraněním!

Musím říct, že to byla dřina, i když na lekci jsem přicházela s úsměvem, domů jsem se vracela zničená, jako po boji. Účinky se dostavily i druhý den – byla jsem jak zpráskaný pes.

Eliška si připravila speciální skladbu cviků zaměřených na běžce a tak mě neminul: holub, pes, kraví obličej a jiné zvířecí delikatesy, které doslova lámaly a natahovaly zpátky mé zkrácené tělo.

Dýchej, dýchej, pro dýchávej
Elišky nejčastější hláška v hodinách je: „Jóga bez napojení na dech je jen další fyzické cvičení!“. A tak jsme dýchaly snad až do bezvědomí. Aby to nebylo málo, přišly na řadu i pozice, kde jsme trávily snad celou věčnost. Když jsem se konečně naštelovala, Eliška se pousmála a přišlo sdělení: “Teď si to 6-8minut jen užívej a prodejchávej”. Prodejchávat bolest?! Světe div se, ale po pár minutách utrpení napětí polevilo a přišla úleva. Ta ale netrvala dlouho, protože když jsem se začala chytat, přišla další pozice a jelo se nanovo.

Největší peklo byla lýtka. Zatím co Eliška si v klidu dosedla až na paty, já byla ráda za doknutí se holení kosti lýtkového svalu. “Ber to ve více úhlech, ať projdeš celý ten sval”. Rada nad zlato, v tu chvíli jsem si vyčetla každou minutu, kdy jsem se nevěnovala protažení!
Díky záznamu, který během lekce vznikal jsem odhalila řadu nedostatků a obtíží, které mohou být odrazem nejedné bolesti, ale o tom už brzy více! Tímhle s Eliškou určitě nekončíme!
Více o ní, józe a Eliščiných dobrodružstvích na:
www.elimentphoto.com

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account