128

 

Zpátky do lavic! Nebo už jsou školní léta za Vámi? No nevadí. V dnešní době se hodnocení nelze vyhnout ani mimo školu. Někdy jde “jen” o známky, ale co když se bavíme o Vaší reputaci coby kolegy, rodiče, šéfa, kamaráda nebo životního partnera? Taky máte někdy pocit, že je až příliš oblastí, kde byste měli dosahovat dobrých výsledků? Nešlo by to trochu zjednodušit? Myslím, že ano, a povím Vám jak.

Určitě si vzpomínáte na frustraci z nepěkných známek z předmětů, které Vás prostě opravdu nezajímaly. Možná jste si vydřeli dobré známky, ale pak už nezbyl čas na zábavu. A nebo Vám špatné známky byly srdečně jedno, ale těch keců, co jste si museli vyslechnout…

Postavou třídního flákače se pomalu dostáváme k řešení problému „být nejlepší“, když se to prostě nedá. Milý flákač, ten již to dávno pochopil. Na co se dřít tam, kde mě to nebaví, nezajímá a akorát mě to stojí neadekvátní energii? Zapomeňte tedy na předpoklad být vždy a všude nejlepší.

Buďte nejlepší v tom, jak být sám sebou. Přestaňte se zbytečně namáhat tam, kde to nemá význam. Bruste vlastní diamant. A že o něm nevíte? Buďte pozorní a sledujte, co Vás baví. Čím rádi trávíte čas, jaké informace hledáte na internetu? Kdy Vás práce nejvíc baví a co Vás naopak dokáže dokonale otrávit? Pořád svá nadání nevidíte? Zeptejte se svého okolí.

Pro objevení vlastních nadání i pro jejich realizaci budete potřebovat ještě… trpělivost. Jako malé dítě jsme nekonečně opakovali pokus o první krok, až se povedl a stejně tak to bylo s mnoha dalšími dovednostmi. Doufám, že si nenecháte vzít svou přirozenou chuť rozvíjet se jedním z tvrzeních typu: na tohle už jsi moc starý, tohle dělá kde kdo, tím se neuživíš, nechceš dělat něco pořádného? Vždyť učit se můžeme a potřebujeme celý život! Už víte, co byste rádi, ale nemůžete to zrealizovat ze dne na den? Celkem běžná praxe. Máte dvě možnosti: a) vzdát to a žít život, který je relativně ok, nebo b) po maličkých krůčcích se dostat tak daleko, že budete nadšení vším, co do Vašeho života patří. Kterou cestu volíte Vy?

Přeji Vám hodně radosti při broušení vlastní výjimečnosti!
Kristina Rumlová,
kouč pro více radosti
www.coach4joy.com

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account