Blahopřejeme k svátku českým Ivetám i Yvetám, Stanislavám, Ottám a Antoniím a slovenským ženám Stanislavám, Margaretám a Dobroslavám.

Vaše ŹENY s.r.o.
 
IVETA a YVETA
Ženské jméno Iveta má francouzský původ a význam jména je “tisu luk.” Nositelky tohoto na našem území běžně užívaných jména mají svátek 7. ČERVNA.
Tyto ženy mají citovou paměť, pamatují si všechno, co se jich dotýká, co je dojímá či pobuřuje. Jsou mimořádně zvědavé. Jsou i přátelské a úzkostlivé. Mají silný smysl pro rodinu, která pro ně hodně znamená. Ivetka jsou velmi zajímavé ženy, stejně okouzlující jako jejich rostlinný totem třešňový strom na jaře, který je podle orientální filozofie stromem moudrosti a štěstí.
Jejich oblíbené barvy jsou zlatá, hnědá, ochranné rostliny třezalka, bobkový list, ochranné kameny jantar a topas.

Mezi známé nositelky tohoto jména patří česká legendární zpěvačka Yvetta Simonová.*gift*
 
STANISLAVA
Ženské jméno Stanislava má slovanský původ a jeho význam je “upevni slávu”. Nositelky tohoto v současnosti méně užívaného jména slaví svůj svátek 9. června a to jak podle českého, tak i slovenského kalendáře.
Jde o odvážné ženy, ačkoli někdy trochu mrzuté. Nedůvěřují příliš své intuici ani šarmu. Mají stálou povahu. Stanislavy se cítí nepříjemně ve světě konvencí. Nevěří ve štěstí, mnohem více věří vytrvalé mravenčí práci. Stanislavy jsou podobně jako levandule, jejich rostlinný totem – voňavé a rozpínavé. Neměly by se trápit nad prohrami, prospěje jim častější kontakt se známými.
Jejich oblíbené barvy jsou oranžová, modrá a zelená. Ochranné rostliny čekanka, levandule a pelyněk, ochranné kameny jaspis a nefrit.

 Tento týden slaví také česká moderátorka Stanislava Lekešová.*wine*
 
OTTA
Ženské jméno Otta  je odvozeno od mužského Ota, má německý původ a jeho význam je “ochránce majetku”. Nositelky tohoto zcela výjimečného jména oslavují svátek 10. června.
Jsou převážně vyrovnané a spokojeni sami se sebou. Pokud mají problémy, zběžně je proletí a hned vyřeší. Nezdržují se přitom detaily. Jako studenti jsou pilní, svědomití a bodují u učitelů. Výrazný smysl pro profesionální odpovědnost předurčuje Otty k tomu, aby se uplatnily například jako obchodnice. Otty jsou duchaplné, citlivé ženy, silně připoutáni k domovu a věrní rodinným tradicím.
Šťastné barvy pro Ottu jsou zelená a bílá. Ochranné rostliny pelyněk a saturejka, ochranné kameny safír a sardonyx.
 
ANTÓNIE
Antónie je ženská varianta jména Anton, které pochází z latinského jména Antonius, což znamená přední, vynikající. Svátek slaví 12.června.
Antónie má ve svém jménu velký dar – má velmi pozitivní vibrace. Rada nezjištně pomůže, ale odměna ji nemine. Nemusí na ni dlouho čekat. 
 
MARGARÉTA
Ženské meno Margaréta má orientálny pôvod a jeho význam je “perla”. Nositeľky tohto nie bežne zaužívaného mena majú meniny 10. júna.
Margarétky ľahko strácajú odvahu a sú veľmi citlivé. Sú schopné vložiť sa do nejakej záležitosti s presvedčením, no nie vždy sú dôsledné. Margarétky sú jemné. Z očí možno vyčítať zároveň prísľub veľkej, aj keď trochu plachej lásky.
Obľúbené farby Margaréty sú svetlozelená, svetlomodrá a biela. Ochranné rastliny skorocel, pľúcnik, ochranné kamene akvamarín, smaragd a jaspis.
 
DOBROSLAVA
Ženské meno Dobroslava má slovanský pôvod a jeho význam je “dobrá, dobrotivá”. Dobroslavy oslavujú meniny 11. júna.
Dobroslavy sa “prehryzú” cez všetko. Výraznejšie sa ale prejavia iba vtedy, keď je to nutné. O svojom živote Dobroslavy hovoria málo. Často menia náladu a sú sebestačné. O Dobroslavách by sme mohli povedať, že sú vytrvalé ako bežci, ktorí sa rozbiehajú dosť pomaly, potom však naberú rýchlosť a dostanú sa ďaleko.
Obľúbené farby Dobroslavy sú oranžová, modrá a hnedá. Ochranné rastliny čakanka, saturejka, ochranné kamene jaspis a nefrit.
 
 
Zajímají vás i významy jiných jmen? Dozvědět se je můžete například ZDE.
 
Zdroj:
knihy – Miloslava Knappová – Jak se bude jmenovat?
weby – mojosud.sk.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account