Čas neúprostně běží k úplňku, který dnes nastane v 15.53 hodin . V letošním předjaří přichází úplněk ve znamení Panny. Je symbolický pro ženu, její křehkost, ženskost a FUNGOVÁNÍ HORMONŮ.
Jsem lektorem yogy a v poslední době se čím dál víc žen zabývá souvislostmi yogy a hormonálního systému. Hormony jsou neviditelné látky, které řídí celé naše tělo. Šetří naši energii, aby tělo nemuselo všude posílat složité signály a řídící pokyny skrze nervová zakončení. Hormonální systém nám šetří obrovské množství energie, ale je potřeba, aby fungoval.
Jak nám může kromě yogy pomoci úplněk právě ve znamení Panny?
Pro Pannu a ženu zejména je veledůležitá čakra solar plexu, čakra, která souvisí se slinivkou, slezinou, žaludkem a játry. Je čakrou EMOCÍ. Centrum solaru řídí v energetické úrovni celý náš hormonální systém. Pokud se objeví porucha v hormonálním systému, harmonizace této čakry pomůže nastartovat a rozhýbat zatuhlé, zmírnit to, čeho je nadmíru.

    Většinou máme nadmíru stresu a emocí
    Nedostatek relaxace, detoxikace a správného pohybu.

Jarní hormonální pomocník – úplněk v Panně

Rituál s úplňkovou vodou

Pokud mě znáte, připomínám jej většinu úplňků. Pokud ne, určitě jej vyzkoušejte. Pokud řešíte vlastní hormonální systém, nezapomeňte je dnes při úplňku v Panně udělat.
Večer natočte do hrnce či jiné nádoby obyčejnou vodu. Dejte ji přes noc za okno a ráno a celý následující den ji popíjejte, omývejte s ní svůj obličej, tělo, části těla které chcete harmonizovat. Dejte ji i svým zvířatům. A sledujte jak se budete cítit. 
Zaručuju vám mnohem čilejší tělo během úplňkových dní, kdy obvykle nespíme, nechce se nám vylézt z postele a podobně. Já piji už vodu z předchozí noci, i když ta není tak silná, jako ta, co bude dnes. Ale i tak je mi dobře a pomohla mi udělat dnes kus práce a zbavuje mne únavy přes částečně probdělou noc.
 
 

Úplněk ve znamení Panny DNES 12.3. 15:53 h

Orgány: střeva, slinivka, trávicí ústrojí. Čakra – solar plexus – Manipůra
Vůně: meduňka, citron, grep, bergamot, jalovec, cedr
 
Přeji krásný úplňkový den

Lenka Fučíková, lektorka yogy, narozená ve znamení Panny, s životními čísly 12 a 3. Kdo víc by Vám mohl nabídnout 😀

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account