175

Je to asi čtyři týdny, co mě natolik vyděsil článek v časopisu Respekt, že jsem zapomněla vystoupit z metra a přejela o dvě zastávky dál. Byl o hormonální antikoncepci a o tom, že boom masového užívání pilulek je zřejmě na ústupu. Stále víc žen dochází k názoru, že další platíčko s pilulkami už si v lékárně nevyzvednou a budou se chránit jinak … Jak?
To je otázka, na kterou se člověku často bojí odpovědět i kamarádky. Patřím mezi ženy, kterým před patnácti lety ordinovali lékaři Diane35 (ano, přesně ten druh hormonální antikoncepce, kterou teď ve Francii zakázali kvůli zvýšenému riziku krevních sraženin) coby léčbu na aknózní pleť a od té doby jsem následujících mnoho let prášky brát v podstatě nepřestala. Masová vlna proti antikoncepci nicméně nabrala takovou sílu, že nakonec zasáhla i mě a já jsem z pilulek přesedla na kroužek, který – dozvěděla jsem se nedávno – je snad ještě horší než pilule. A to nepočítám články o vlivu hormonální antikoncepce na životní prostředí hovořící o změně pohlaví některých druhů ryb žijících ve vodě plné vyloučených umělých hormonů. Zkrátka a dobře, dost negativních informací na to, abych měla v hlavě pořádný zmatek.
Nejsem blázen, abych podléhala každé informaci, která se napíše a řídila svůj život podle toho, o čem zrovna referují různí „odborníci“ (byť s titulem MUDr.) nebo média (vajíčka k snídani, obědu a večeři byla přece taky před lety pomalu vstupenka do hrobu a dnes se o nich mluví jako o zdravé snídani) ani nehlásám do světa, že dítě je dar od Boha, takže když se stane, stane se … Jsem zkrátka jen žena, která chce mít určitou kontrolu nad svým životem a zároveň by ráda žila, půjde-li to, ideálně do stovky.
Takže, co teď? 🙂
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account