Vy, kdo právě čtete tento článeček, můžete se připojit v výzvě, kterou podpoříme vlastní zdraví fyzické i psychické, kterou zároveň oslavíme Život, kterou podpoříme energii sdílení, spolupráce, tolerance, tedy i energii radosti,štěstí a spokojenosti.
Navrhuji čtvrtek 15. ledna 2015 den bez fyzické potravy.
To neznamená hladovět, to neznamená odpírat si jídlo. Naopak, obohatit se o pocity lehkosti, o čas získaný tím, že nebudeme vymýšlet, shánět a připravovat jídlo….
Na den bez fyzické potravy se připravíme již den předem, povečeříme jen zeleninový salát, nebo ovoce…to na fyzické rovině.
Na úrovni mentální se připravíme tak, že si dáme myšlenku: zítřejší den si užiji naplno, aniž bych potřeboval/a/, fyzické jídlo. Přinese mi to prospěch na těle i na Duši…třeba s touto myšlenkou budeme usínat.
Ráno, když se probudíme, dáme si myšlenku: dnešní den si užiji naplno, aniž bych potřeboval/a/ fyzické jídlo. přinese mi to prospěch na těle i na Duši… navíc nás podpoří vědomí toho, že tento den bez potravy prožijí dobrovolně s námi další lidé…..
Nezapomeneme dostatečně tento den pít, ale jen pramenitou případně šungitovou vodu, lehké bylinkové či zelené čaje….vynecháme černý čaj, kávu, mléko, limonády i džusy či šťávy…ani alkohol
Je dobré oznámit to blízkým, spolupracovníkům dopředu, prostě jen to, že tento den nepotřebuji jíst… a dále nic nevysvětlovat, jen je požádat o toleranci…. vždyť my je také budeme tolerovat, když budou jíst…ale neradím jít s nimi třeba na oběd, je lepší se místo toho sám projít….
Den, kdy nebudeme jíst fyzickou potravu si nebudeme plánovat nic závažného k řešení, žádné velké psychické ani fyzické výkony….
Pokud by naše mysel zabloudila  k jídlu, nebudeme se na sebe za to zlobit, nebudeme se ani bát, že nevydržíme nejíst, ale zaměříme se na vlastní dech, tím myšlenky nasměrujeme jinam…. a předem si také naplanujeme nějakou příjemnou aktivitu na volný čas tento den: příjemné cvičení, procházku, poslech hudby, četbu, nějakou tvořivou činnost….
Večer před usnutím sami sobě poděkujeme, jak jsme pěkně odlehčili tělu a prospěli i své Duši, uvidíte, bude se nám krásně spát….
A druhý den po tomto odlehčení sami poznáte, že vás to nepovede  těžkému jídlu, či přejídání…..
Aloha!!!!

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account