Venku se nám střídá počasí a naše vlasy docela trpí. Neprospívá jim proměnné počasí a vlasy je nutné chránit před vnějšími vlivy. Možná si říkáte: ,,V čem jako má být péče o vlasy jiná než v létě?” Péče v těchto chladných a zejména promměných měsících je více než důležitá. Přiznejme si to i naše imunita klesá a my jsme náchylnější k nachladnutí. Tohle počasí trápí jak naší pleť tak naše vlasy. S rozdílem, že pleť nás umí alarmovat (hrubostí hroší kůže, pálením), ale konečky a kořínky vlasů nás tolik neupozorní.
 
Mazat, mazat, mazat! 
Kdo maže ten jede! Ne dobře to jsem přehnala, nepokoušíme se o žádný wet look, ale péče o konečky je důležitá. Vlasy se v zimě vysuší stejně rychle jako voda na Sahaře. Doporučuji masky a olejíčky. 
Co používám já? 100% Arganový olej. Používám jako bezoplachovou péči na konečky (protože nepoužívám péče se silikony). Večer na vlasy nanesu 4-6 kapek arganového oleje, rozčešu je, zatočím a vložím pod čepici na 1 hodinu. Je dobré arganový olej zahřát působí rychleji a vlasy po něm nejsou mastné. Mám vyzkoušený Gliss Kur ultimate repair olejíček a také mi velice pomohl.
 
 
 
Chránit
Znáte ochranu na vlasy? Ano je to čepice. V mrazu je důležité chránit kořínky. Takže když uvidíte na teploměru bod mrazu radši vytáhněte čepku. 
Co nejméně tepelně upravovat vlasy
Mám na mysli žehličky a kulmy. V období přelom zimy/jara jsou vlasy náchylnější k lámání a nedrží většinou tvar. Takže sebevětší snahy jsou celkem k ničemu. 
Pelíchání
K podzimu a jaru to prostě patří. Bojovat proti němu můžeme např.: Bioharem či Schauma s Fyto-kofeinem. Schaumu používám jako druhý ošetřující šampon a jsem s ní spokojená. Vlasy vypadávají daleko méně.
 
Staráte se o Vaše vlasy? Nebo vlasům nevěnujete takovou pozornost? 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account