Mnoho žen, které užívají Utrogestan, Gynprodyl nebo Duphaston (= gestageny) se domnívají, že jeho nasazením podporují své početí. V mnoha případech však dochází k tomu, že si nasazováním těchto gestagenů šanci na početí zcela NULUJÍ.
Proč? Protože ho nasazují většinou 17. den cyklu či dokonce dříve, bez bližší znalosti průběhu svého vlastního cyklu.

GESTAGEN JE NUTNÉ NASAZOVAT, AŽ KDYŽ MÁM NAPROSTOU JISTOTU, ŽE OVULACE PROBĚHLA.

Proč ho nenasazovat 17. den cyklu, jak vám pravděpodobně doporučí lékař?
Pokud u Vás dochází k ovulaci později, než 17. den cyklu, OVULACI nasazením gestagenu VYBLOKUJETE! Tím, že nasadíte gestageny, prudce zvednete hladinu progesteronu, která další dozrávání vajíček, zastaví. A pozor! Dle výzkumu gynekoložky MUDr. Ludmily Lázničkové dochází k ovulaci až u 70% žen POZDĚJI, než 16. den cyklu. Vzhledem k tomu, že k otěhotnění může dojít pouze v okamžiku ovulace, je tedy mnoho žen, které si nevhodným nasazováním Utrogestanu šanci na otěhotnění nulují a vůbec to netuší.

Chtěla bych Vás moc podpořit v tom, abyste Utrogestan či jiný gestagen nenasazovala pouze podle pokynu gynekologa, ale podle toho, kdy skutečně k ovulaci PRÁVĚ U VÁS v daném cyklu dochází. Ne tedy kalendářně, ale smysluplně. Tak, aby Vám to skutečně pomohlo.

Pokud Utrogestan (či jiný gestagen) nasadíte správně, tedy až po proběhlé ovulaci, výrazně tím snižujete riziko spontánního potratu.

Je dobré vědět, že Utrogestan Vám nepomáhá s OTĚHOTNĚNÍM, jak se mnoho žen domnívá, ale „pouze“ S UHNÍZDĚNÍM ZÁRODKU V DĚLOZE. Pokud je délka luteální fáze (= počet dnů od ovulace do menstruace) krátká, počatý zárodek nemá dostatek času se v děloze „zabydlet“ a dochází k předčasnému odloučení děložní sliznice spolu s počatým zárodkem. Dojde ke spontánnímu potratu. Někdy k němu dojde ještě dříve, než má žena možnost své těhotenství prokázat, mnohdy k němu dochází v průběhu prvního trimestru.

Žena s krátkou luteální fází má nízkou hladinu progesteronu, proto nasazení Utrogestanu může šance na zdárný průběh těhotenství výrazně podpořit. Pouze však za předpokladu, že je nasazován dle individuální potřeby dané ženy.

Je však také dobré vědět, že máte více cest, jak se pokusit délku luteální fáze prodloužit bez užívání gestagenů. Je pravda, že tyto cesty jsou trošku delší a zaberou Vám možná několik měsíců. Avšak následně jsou výsledky dlouhodobé. Řešíte totiž PŘÍČINU, proč je cyklus v nerovnováze. Pokud užíváte Utrogestan, řešíte pouze NÁSLEDEK. Pokud ho vysadíte, budete tam, jde jste byla před jeho užíváním. Utrogestan menstruační cyklus dlouhodobě neharmonizuje, pouze řeší aktuální situaci.

Chtěla jsem Vás však tímto článkem podpořit, abyste nenasazovala gestageny „slepě“, můžete si tím cestu za svým dítětem velmi prodloužit. Pokud si začnete sledovat bazální teplotu, přesně budete vědět, co se ve Vašem cyklu odehrává, kdy k ovulaci dochází, v jaký okamžik můžete Utrogestan nasadit, abyste skutečně zvýšila pravděpodobnost správného vývoje svého těhotenství.


Pokud chcete přesně vědět, jak poznat, kdy Utrogestan či jiný gestagen nasadit, jakým způsobem a jak dlouho ho užívat, přijďte na seminář BUDU TĚHOTNÁ. Předám Vám tam všechny potřebné informace a prožijete příjemný den, kde získáte velké množství podpory, motivace, nových informací a nových možností.

Pokud jste však zdaleka, vše můžeme spolu probrat i individuálně v rámci osobního setkání či setkání přes Skype.

Opatrujete se a podporujte se! ????
Hanka

 
Tento článek napsala Hana Přikrylová, Zakladatelka projektu ditevitano.cz.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account