Dejte si pozor a rozeznejte nachlazení od chřipky. Chřipka u některých oslabených jedinců může být velmi nepříjemná a nebezpečná. Některé informace o chřipce se můžete dočíst v článku „Trápí Vás chřipka?“.
Na rozdíl od chřipky nachlazení málokdy doprovází horečka (teplota nad 38 °C). Většinou nachlazení začíná rychle a po týdnu se zmírňuje. Jestli je však Váš stav i po týdnu stále špatný a příznaky postupně nemizí, raději navštivte lékaře.
Během nachlazení Vás obvykle začne nejprve bolest v krku. Bolest během několika dnů ustane a nastoupí rýma (nejprve vodnatá, poté hustší a hlenovitá) a ucpaný nos. Následně asi čtvrtý nebo pátý den přichází kašel. Děti mívají horečku častěji než dospělí. Pokud se u rýmy objeví zelený hlen, může to být příznakem bakteriální infekce (např. infekce vedlejších dutin nosních), která se přidala k nachlazení.

Využití zábalů Mamavis

 MUDr. Jaroslav Novotný radí:
Nachlazení bez teplot
Při běžném nachlazení bez teplot použijte teplé zábaly na hrudník nebo na nohy (bačkory).
Aplikujte na cca 30 minut. Poté sundejte a opakujte po 1-2 hodinách. Celý postup proveďte 4-6x denně.
Teplý zábal vytvoříte tak, že vnitřní díl nahřejete žehličkou, nebo na topení. Pro delší udržení tepla však doporučujeme využít hřejivé třešňové nebo pohankové polštářky, které se nahřívají v mikrovlnce, nebo v troubě. Použít můžete také hřejivou mast, kterou namažete na hrudník a přiložíte zábal.
Nachlazení s horečkou
Při nachlazení s teplotou postupujte podobně jako u chřipky.
Pokud máte teplotu vyšší než 38 °C využijte studený zábal na hrudník, na čelo nebo nohy (mokré bačkory). V případě horečky nad 39 °C je vhodný celotělový zábal.
Nepřikládejte studené zábaly ve fázi zimnice.
Aplikujte na 5-8 minut. Opakujte cca 4x po sobě, případně ke snížení teploty o 1 °C.
Aplikace Priessnitzova zábalu:

Vnitřní odnímatelný díl (obklad) zábalového pásu vyjměte a namočte do studené vody (teplotu vody je důležité zvolit podle stavu pacienta – u zdravých dospělých může být teplota 8-16 °C, u dětí a oslabených, či vyhublých pacientů volíme méně studenou vodu cca 22 °C)
Vyždímaný obklad vložte zpět do zábalového pásu.
Pásem obejměte postižené místo a upevněte suchým zipem. Zábal by měl dobře přilnout.

 
Více o naší přírodní cestě na www.mamakteravi.cz a eshopu www.mamavis.cz
S vděkem Martina

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account