83

Nemám ráda umělé věci. A že my Češky si na umělost v poslední době bohužel dost potrpíme. Opěvujeme stylové (a vesměs přírodní) Francouzky, načež si sami přilepujeme a přifukujeme, co se dá – a co  zároveň nestojí majlant. Ačkoliv všechno umělé s pohrdavým výrazem ve tváři obvykle odsuzuju, když mi kamarádka ukázala umělé řasy, musela jsem přiznat, byť velmi neochotně, že něco na nich je. Zkrátka, tyhle řasy vypadaly dobře, a tak jsem se vyhrla do googlování a přesvědčování sebe sama, že bych to taky měla zkusit …? Jsem manipulativní? … Jsem až tak lehce manipulativní? Pokud jde o knihy a kosmetiku: ano. Tedy, pokud jste o řasy, tak ano.
Moje světlé jemné chmýří rámující oči si výraz řasy zaslouží pouze ve chvíli, kdy si je namaluju. A otázka čím, aby to chmýří vypadalo dlouze, tvarovaně, neslepeně, a přitom přirozeně, mě trápila až celé roky. Zkoušela jsem řasenky z lékárny, drogerie, luxusní parfumerie, katalogových kosmetik. Vybírala jsem doma, v zahraničí, kupovala osobně i přes internet a opakovaně se rozčilovala nad lživými reklamami. Svoje chmýří jsem si malovala řasenkami pod stovku i za víc než tisícovku a bylo to k ničemu. Tedy ne tak úplně, jeden objev jsem mezi tím vším smetím přece jenom našla: jmenuje se Maybelline Great Lash a je to jedna z nejúspěšnějších řasenek na trhu vůbec, která nejen že splňovala všechno výše uvedené, ale navíc vydržela snad věčnost (kolikrát byla v mé kosmetické tašce i víc než rok!).

Byla jsem spokojená, ale protože mám ráda změny, zkoušela jsem dál. V pondělí jsem v rámci představování nové limitované make-up kolekce značky Lancôme dostala k vyzkoušení i řasenku Hypnôse – Doll Eyes oděnénou do nového obalu navrženého světoznámým návrhářem Alberem Elbazem, kreativním ředitelem Lanvin. A nestačila jsem zírat – konečně totiž bylo přes co! 🙂 A na co! Srdce na skvěle provedeném designovém obalu si našla to moje. Řasenka skvěle padne do ruky a kartáček je tak jemný, že “najde” i to nejjemnější chmýří, které navíc NESLEPUJE do chuchvalců vypadajících jako byste se týden neodlíčila. Oči vypadají panenkovsky přirozeně. A navíc, až se ji rozhodnete vyzkoušet, nezapomeňte ji očichat: tahle řasenka totiž voní po květinách a čerstvé kávě, takže vás uspokojí vlastně hned několikrát. Kromě vůně má ještě další výhodu oproti levným řasenkám – na řasách je příjemná a když si na ně sáhnu, jsou i po dvou vrstvách stále ohebné, zatímco některé řasenky zaschnou jako beton. Řasenka také hodně vydrží, nedrolí se ani neopadává, a to ani v africkém vedru, odkud vám – přímo ze savany v Keni – píšu tohle hodnocení. 🙂 (a marně tady hledám smajlíka mrknutí)

Jediné mínus může být cena, která na internetu začíná od 550 Kč s tím, že je otázka, jak dlouho řasenka vydrží. Jestliže uvažujete o umělých řasách, troufám si tvrdit, že tohle je adekvátní náhrada. A ušetříte nejen peníze a čas, ale i vaše řasy. Poděkují vám ještě dřív než odezní boom umělotin. 🙂 Mimochodem, pro milovnice skutečně velkých očí připravila značka Lancôme i sadu nalepovacích řas. Přestože v krabičce v prodejně vypadají až děsivně dramaticky až mohutně, zdání klame. Dají se použít i na běžné denní nošení. Pochopitelně je to po ránu trochu piplačka, ale dá se to naučit. Pokud nevíte, jak na to, poradí vám – a naučí vás to – v Lancôme Beauty Institute na Jungmannově náměstí v Praze. Nová kolekce vyšla 15. června, a protože je to limitovaná kolekce, řasenka alá Alber Elbaz bude k dostání jen během léta.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account