Zdravím Vás,kteří rádi vyrážíte po vlastních na krásné místa česka.
Pozvu Vás do kraje,který mám moc ráda,na místo které lze navštívit jen v tomto zimním období.Přesně od 1.1. do 31.3. ,tak s návštěvou nemeškejte.Další příležitost bude zase až za rok.Místo je chráněné a omezení je kvůli místní fauně a floře jak se blíže dočtete na místě.
Jde o Pulčínský ledopád ke kterému se dostanete bud’ od rozcestí před obcí Lidečko (okr. Vsetín) po modré turistické značce,asi 3 až 4 km krásnou procházkou z části podél zamrzlého potoka.Dojdete k Pulčínským skalám,které pokud jste je ještě nenavštíli si určitě naplánujte na příště.V zimě a za deštivého počasí nedoporučuji,kvůli kluzkému povrchu.Za slunečných dnů si užijete skály mnohem více.Takže skály minout a držet se dále modré,na dalším rozcestí už se pak pohybovat podle dřevěných cedulek s nápisem Ledopády.
Další možností je vyjet autem až do Pulčína,kde auto zaparkujete (myslím že je parkování zpoplatněno).Z této strany Vás povede červená turistická značka a opět se musíte na rozcestí vydat podle dřevěných cedulích s nápisem Ledopády.
Doporučuju dobrou obuv,potkali jsme i turisty se sněhovými řetězy a byly na místě.Místy je na trase i několik metrů souvislý led.Dále doporučím i svačinu s sebou,při letní návštěvě skal jsme byli nemile překvapeni v Pulčínské restauraci obsluhou i sortimentem.Přiznávám že ted’ nevím jak to vypadá,raději jsme na cestu přibalili pořádnou svačinu.
 
At’ se výlet líbí,št’astnou cestu a hlavně bezpečně….Wewerka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account