147

Trápí vás často pokleslá nálada? Máte pocit, že se vám nic nedaří? Rozčílí vás i maličkosti? Když vám lidé řeknou, že jste negativní, tak jim oponujete větou, že jste pouze realista? Většina negativních pocitů vychází z vašich myšlenek a vy se je můžete naučit ovládat. Přečtěte si článek a zjistěte, jak na to.
 Jak člověk přemýšlí ve svém srdci, takový je. To, co děláte a jak se chováte, je výsledkem vašich myšlenek. Pokud jsou vaše myšlenky převážně negativní, máte negativní život. Vaše myšlenky můžou způsobit potíže, kterým v životě následně čelíte. Pokud dokážete smýšlet pozitivně, je váš život radostnější. Proč se tedy naučit ovládat své myšlení? Jednoduše proto, abyste žili kvalitnější život.

1. Přiznání se a uvědomění si
Nejdůležitějším krokem ke změně smýšlení je přiznání si, že jste často negativním člověkem.
Věty typické pro negativně smýšlející osoby:

    Nejsem negativní. Jsem realista.
    Nevěřím, že by se mohlo stát něco dobrého.
    Nevěřím, že bude líp.
    Když nečekáš, že se ti stane něco dobrého, pak nebudeš zklamaný, pokud se to opravdu nestane.

Negativní smýšlení je smýšlení plné skrytého strachu, zklamání a obav. Často pramení z životního zklamání či zranění z dětství. Možná jste se zklamali tolikrát, že je pro vás už lepší nevěřit na dobré věci a z vašeho smýšlení se stává váš životní styl. Uchopte naději na lepší zítřky. Naděje je základ změny smýšlení.

2. Cesta ke změně
Mysl je každodenním bojištěm vašich myšlenek. Výhodou je, že rozhodčím jste vy! Vy máte sílu vybrat si, kterou myšlenku upřednostníte.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account