Známe to jistě všechny. Večer si po celodenním maratonu konečně vydechneme, sedneme si a po chvilce nás začně honit takzvaně mlsná. 🙂 Kterým potravinám bychom se měly večer vyhnout a proč se dozvíte v krátkém článku.
 
1. Zmrzlina
… je sice lákavá, ale je to jedno z nejhorších jídel na večer. Zmrzlina, zejména samozřejmě ta smetanová, je kalorická bomba plná cukru, který se vám rád uloží v podkoží a zároveň vám dodá rychlou nálož energie, která vám bude dobrá jen k tomu, že nebudete moci usnout. Takže pokud zmrzlinu, tak jedině jako předehru!
2. Červené maso
… červené maso je nabité proteiny a tuky a jeho cesta naším trávicím traktem je delší než u jiných potravin, takže pokud si ho dáme večer, naše tělo bude mít celou noc co dělat, aby ho strávilo. Tahle ‚práce‘ může mít za následek neklidný spánek, nebo dokonce i křeče.
3. Těstoviny
…  jsou rychlé na přípravu a díky mnoha variacím velmi oblíbené. Chutě i hlad uspokojí velmi rychle, před spaním ale úplně ideální nejsou. Jsou totiž opět velkou zásobárnou kalorií, a to v podobě uhlohydrátů, které je lepší přijímat spíše v první polovině dne.
4. Celer
…je to překvapení, ale je to tak. Celer je sice zdravý a dietní, ale má i silné močopudné účinky, takže hrozí, že díky němu se budete v noci často budit kvůli nutné návštěvě toalety…
5. Čokoláda
…kromě cukrua tuku, které hrozí zbytečným ukládáním kolem vašeho pasu a podobně, obsahuje totiž díky kakau také kofein, a ten, jak známo, není dobrý pro kvalitní spánek. Jeden čtvereček vám neublíží, nemělo by to ale dopadnout spořádáním celé tabulky. Obsah kofeinu v čokoládě se také velmi liší, v 50 g ho může být 5 až 35 mg (šálek instantní kávy o objemu 190 ml obsahuje cca 75 mg kofeinu).
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account