Ať už se sluníte doma na zahradě nebo na karibské pláži, slunce dá vaší pokožce zabrat. O tom, jak důležitá ochrana před slunečním zářením ví v dnešní době jistě každý. Pokud ale chcete brát opalování zodpovědně, rozhodně byste se neměli zapomenout pokožce věnovat i po lenošení na lehátku.
 
Ihned po opalování
Možná vás až teprve spálení ramena donutí sáhnout po krému s názvem “po opalování”, přestože by to měla být samozřejmost vždy po návratu domů. Spoustu výrobků určených pro zklidnění opálené kůže však obsahuje na prvním místě oleje, které se sice mohou jevit jako ideální způsob promazání a vyživení, opak je ale pravdou a po chvíli mohou pocit horkosti ještě znásobit. Spíš než na etiketu se tedy zaměřte na složení krému či gelu, který by měl být lehký, ideálně na bázi vody, aby pokožku zchladil. Osvědčeným parťákem je pro tyto chvíle aloe vera, která má chladivé a hojící účinky. Skvělou volbou je tělové želé od značky Sabon, které je dostupné hned v několika opojných vůních. Pokud chcete efekt ještě znásobit, uchovávejte krém či gel v ledničce.
 
Body Gelée Citrus Blossom, 540 Kč, Sabon
 
Ve sprše
Během léta si vaše pokožka zaslouží extra dávku zvláčnění a hydratace. Aby se při sprchování či koupeli nevysušovala (ano, voda, a zejména ta chlorovaná, pokožku vysušuje), doporučujeme zařadit do koupelnového arzenálu i sprchový olej. Ten vaše tělo nejen šetrně očistí, ale také jej bude hloubkově vyživovat.
 
Sprchový olej Jasmin, 490 Kč, Sabon
Jednou týdně
Pokud chcete, aby vaše opálení vyniklo a pokožka produkty lépe vstřebávala, je třeba ji zbavit odumřelých buněk a prokrvit. Suchá kůže může vypadat bledě, až zašedle, peeling jednou týdně dá vyniknout vašemu opálení. Scrub Sabon se solí z Mrtvého moře obsahuje také pečující oleje, které zanechají pokožku hedvábně hladkou i po důkladném peelingu.
Pravidelná masáž také pokožku prokrvuje, pomáhá s rozprouděním lymfy a je tedy navíc i účinnou formou boje se striemi a celulitidou, což je nejen v létě zcela jistě plus.


Scrub se solí z Mrtvého moře, Ginger Orange, 690 Kč, Sabon

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account