Žena a krása. Když napíšu tyhle dvě slova, mám pocit, že je to skoro synonymum. Ale když se zamyslím, uvědomím si, že dříve bych to tak rozhodně nevnímala. Když jsem byla malá, častokrát jsem slýchala, že “pro krásu se musí trpět”, i když si  teď nevybavím jediný příklad, kdy mi to kdo řekl. Ale určitě jsem to slyšela od mamky i babičky. Úplně mi to zní v uších… “pro krásu se musí trpět”… trpět… trpět… a i já jsem to určitě několikrát řekla svojí mladší sestře.
Když to nyní píšu, přijde mi to nejvíc hloupé přesvědčení. Místo toho, abychom slýchaly už od malička, že krásné prostě JSME a že není třeba trpět, je potřeba PEČOVAT. Dávat péči a lásku svému tělu a svojí kráse.
Aby vaše krása mohla zářit, musí být opečovávána a hýčkána. Každá část našeho těla si zaslouží pozornost. Každá. Nemluvím tady jen o péči, kdy si nakoupíte krémy a natřete si mechanicky celé tělo. To se sice taky počítá, ale mluvím hlavně o láskyplné péči, kdy se dotýkáte svého těla s láskou, vděkem a pozorností. Stejně jako jste naprosto přítomné v rozhovoru s manželem nebo v práci, tak i se svým tělem je potřeba být v kontaktu. Ať už myšlenkovém, kdy si prohlížíte svoje tělo v zrcadle a místo peskování, co všechno by mohlo být lepší, projevíte vděčnost, že máte nohy, které vás všude doprovodí, bříško, které bylo nebo bude jednou prvním domovem vašemu děťátku, že máte ruce, které by se rozkrájely pro druhé… Řekněte jim děkuju. DĚKUJU! DĚKUJU!  DĚKUJU!  Vím, že každá z nás je ve velkém shonu, ale tohle jsou okamžiky, které vás dokážou podpořit a rozzářit na několik dalších dní.
Ať už do své láskyplné péče o sebe přidáte cokoliv, od cvičení, procházek, slunění na sluníčku, kosmetiky, masáží, kadeřníka, oblečení, úsměvavých pohledů do zrcadla, až po setkání v kruhu podobně naladěných žen. Možností je spousta, jen začít a pokračovat… Být okouzlující nemusíme jen ve 20…. přece chceme být krásné a zářivé i v 50 nebo 60!
A jestli se chcete nechat opečovávat, přijďte za námi do Jinového světa :))) Těšíme se na vás, krásné ženy :)))
Zlata ♥

 

 

PS.  Na září jsme pro vás připravily také emailový program 21 dní pro tvou krásu http://www.jinovysvet.cz/jinac-online/21-dni-pro-tvou-krasu/

21 dní pro tvou krásu :))) E-mailový/smskový/fb podpůrný program pro všechny ženy, které se chtějí cítit krásné, šťastné, šťavnaté a ženské!
Začínáme 26.9., ještě týden můžete posílat přihlášky :)) A jestli tento odkaz nechcete rozklikávat jenom proto, že to bude zase “další předraženej online”… tak tuším, že budete velice mile překvapeny(i) :)))
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account