105

Odlíčení – věc, kterou tolik žen podceňuje. Upřímně, komu se chce po pozdním příchodu domů odličovat? Jenže tímto přístupem si zničíte pleť. A to né tím, že se jednou neodlíčíte. Právě když se tohle bude opakovat, vede to k několika problémům.

Čistit si zuby ráno a večer je normální. Tak proč si nevyčistit i pleť? Přitom vám tu mohu vypsat několik důvodů, kdy pleť trpí víc než zuby (mráz, líčení, pot, prach….). Je důležité starat se o pleť, aby zůstávala neustále čistá a svěží – ve stáří budete tímto čistícím rituálem vděčni sami sobě. Není důležitý pouze proces odličování, ale i správné vyčištění pleti.

Většina holek používá nějaký kosmetický prostředek, kterým pleť zatežuje. Nemusí to být vůbec škodit jen pleti, ale i řasám, obočí a dokonce i oči trpí. Někdy se vám zkrátka večer nechce a řeknete si “odličování počká na ráno”. Jistě, počká, ale pleť vám vděčná nebude! Odličování je základní krok k hezké a zdravé pleti. 

Proč je odlíčení tolik důležité?

Celý den co máte na obličeji make up, pleť nemůže dýchat. Přes noc je jediná doba, kdy si pleť může “oddechnout” od všech těch zatěžujících prostředků. Jedno odlíčení vám neudělá krásnou pleť, stejně tak jako jedno neodlíčení vám nezničí pleť. Je to všechno o čase. Pokud ve 20ti chcete, aby vám tipovali věk 40ti leté ženy, dobře….. Ale kdo by chtěl vrásky a na pohled nezdravou pleť? Nikdo. 

Řasenka – to je další důležitá věc. Odlíčením očí zamezíte vysoušení očí, oční kanálky budou mít oddych, řasy budou pevnější a hlavně zamezíte tím vypadávání řas!

Dobře vybírejte

Důležitý je také výběr správných produktů. V mém případě – používám odličovací mléko, kterým odlíčím většinu svého líčení. Zbytek dotáhnu odličovacími ubrousky. Oční partie odličuji jedině specilnímodličovací vodou od Nivei, po které nemám nikdy červené oči.

Postup správného odličování:

Jak je zobrazeno na obrázku – čelo se odličuje směrem z prostředka ven, nad obočím/obočí se odličuje směrem přes spánky dolů, řasy, nos a oči se odličují směrem ven! Vlastně jak vidíte na obrázku, celý odličovací postup je prováděn směrem z obličeje pryč. 

zdroj

Důležitá je nejen očista obličeje ale i krku! Takže nezapomeňte na vyčištění krku a celého dekoltu. Pro tento postup je vhodná micelární voda.

Po odlíčení si vždy obličej opláchněte vlažnou vodou, aby se smyly zbytky všeho, co na pleti zůstalo. Pokud by jste si obličej myly horkou vodou, roztáhnou se vám póry a pleť se opět zapotí a bude produkovat maz. 

Pamatujte si – čím více zatěžujeme pleť, tím více se o ni musíme starat!
Skvělý výběr produktů na odlíčení najdete zde.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account