Tak nám zase začal Masterchef. A někde jsem zaslechla, že se sledovaností to není nejlepší. Spíš tedy, že je to zatím moc špatné.
Na tuto televizní soutěž se dívám ráda. Ještě jsem nevynechala žádnou řadu. I když jsou tam věci, které mi vyloženě vadí – loni to byla reklama na Ariel a letos je to Jar. V medailonku soutěžícího “z jeho domova” se v každém záběru objeví Jar. Loni se museli představovat u pračky, aby tam mohl stát Ariel. Případně Ariel ležel vedle sporáku. Jistě taky máte doma položený Ariel takhle na kuchyňské lince, když vaříte … Připadá mi to trapné, i když samozřejmě chápu, že když ten pořad sponzorují, chtějí být vidět. Ale tak snad by to šlo trochu inteligentněji a méně násilně.
Dále si myslím, že kvalita soutěžících jde prudce dolů. Není mi třeba vůbec jasné, kolik lidí se vůbec přihlásilo, jaká byla kritéria pro výběr a kdo ten výběr vlastně provedl. V prvním dílu, který se vysílal předminulou neděli, se tak objevila skupinka lidí, ze kterých se vybírali soutěžící, co postoupili do kuchyně Masterchef. Už při těch výběrech mě docela překvapily komentáře soutěžících – “jéé… dezert, tak ten jsem ještě nedělala”. Proboha, proč se do televizní kuchařské soutěže přihlásí člověk, co nikdy nepekl štrúdl? A proč je vybrán? Přitom většina ze soutěžících nám vypráví, že si “chce otevřít svoji restauraci nebo bistro”. Co by tam jako asi vařili nebo pekli a komu? Tuší vůbec někdo z nich, co je třeba k tomu, aby si jako “neprofesionální kuchaři” mohli otevřít restauraci?
S tím, s čím letos soutěžící bodují, by loni nebo v prvním ročníku soutěže nejspíš vůbec neobstáli. Většina soutěžích nepozná pstruha od mořského vlka. Vítěz prvního ročníku Petr by se letos na ostatní zřejmě pořád díval z toho jejich balkonu. On ale věděl, proč do té soutěže jde a také má dnes v Brně úspěšnou restauraci.
Obávám se, že ani hvězdní hosté TV Nova nejsou velká “pecka”. Lucie Borhyová je ok – je to nejpopulárnější moderátorka zpráv, to bych ještě pochopila. Ale skupina Olympic? Opravdu nemám vůbec nic proti legendám, a velmi si vážím jejich hudební tvorby, ale nemyslím si, že zrovna tito stárnoucí rockeři s nabarvenými vlasy mají zvedat sledovanost kuchařské soutěže? Nevím, jestli dnešní lidé mezi 20-30 lety (tj. většina soutěžících) vůbec vědí, o koho se jedná. A proč by to měli vědět, když je to hudba jejich babiček a dědečků?
Také nevím, co si mám myslet o charakteru soutěžící Lucie Mickové, která ve druhém kole naprosto nezvládne svoji roli kapitána týmu a prohraje týmovou soutěž a když dostane možnost zachránit někoho ze svého týmu, vybere sebe. Kdyby šlo o “bednu”, resp. o peníze, no … dobrá … tak snad možná, ale takhle na začátku? Jak takové chování bude vysvětlovat u televize svým 5 dětem (3 nevlastní), když jsme ji od začátku měli vnímat jako šťastnou maminku od velké rodiny?
Letos jsem docela sázela na soutěžícího Karla, který má balkánské kořeny a vypadal nadějně – ovšem vypadl v prvním kole. Druhá soutěžící, Lucie B., která vypadla, mě ničím nezaujala. Spíš mě překvapilo, co předvádí za výkony, když se gastronomií živí … Zatím nemám další tip na vítěze. Ale je brzy. Začíná druhý týden – tak uvidíme, co přinese.
 
www.honeyfood.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account