Co je tedy Konjak?
Amorphophallus Konjac, konjaková brambora je vytrvalá rostlina původem z Asie, v Japonsku známá jako Konnyaku a v mimoasijských zemích velmi často také jako Ďáblův jazyk.
Konjaková brambora je pěstována jako potravina zejména v Japonsku a Koreji, ale její plané odrůdy vyrůstají v jihovýchodní Asii, Číně, Koreji a Japonsku. Jako planou ji můžeme najít i ve velmi vysokých nadmořských výškách.
Japonci konzumují konjak více než 1500 let. Původně, v 6. století, byl uváděn jako lék poté, co u něho byly rozpoznány jeho zdravotní účinky. Jedná se o zcela přírodní zdroj potravy. 97 procent konjakové hmoty tvoří voda, tři procenta polysacharid glucomannan a vláknina. Je také velmi bohatý na minerály a obsahuje nízké množství kalorií. Přesto však nikdy nedávejte houbu určenou k péči o pleť do úst.
Již více než jedno století je konjak využíván v Japonsku jako prostředek pro léčebnou kůru citlivé kůže.
Amorphophallus konjac je alkalické povahy. Obsahuje vodu, bílkoviny, uhlovodíky, tuky, sodík, draslík, hořčík, železo, fosfor, měď, zinek, vitamín A, vitamín E, vitamín D, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B5, vitamín B6, vitamín B12, vitamín C, niacin, mastné kyseliny, kyselinu listovou a vlákninu – žádný div tedy, že je v Japonsku jak oblíbenou potravinou, tak také prostředkem pro péči o pokožku.
KONJAK HOUBIČKA ODSTRANÍ VEŠKERÉ NEČISTOTY A ZANECHÁ POKOŽKU ČISTOU, HLADKOU A JEMNOU, A TO POUZE PŘÍRODNÍ CESTOU
Její unikátní struktura jemně masíruje pokožku, stimuluje krevní oběh a podporuje růst nových kožních buněk. Při mytí dochází k jemné masáži a přírodnímu peelingu. Díky své struktuře provádí také hloubkové čištění pleti. Pravidelným používání potlačíte akné, odstraníte ucpané černé póry a vyrovnáte pH pokožky celého těla.
Hodí se skvěle na obličej i na celé tělo, pro každodenní použití. Je velmi jemná a šetrná k pokožce. Vhodná pro citlivou pokožku, kterou nevysušuje, novorozence a lidi s různými kožními alergiemi. Přírodní houba s vynikajícími antibakteriálními a čistícími účinky. Po vyschnutí se v houbě neudržují žádné mikroorganismy a plísně. Uschlá houba získá zpět svoje vlastnosti a tvar po namočení do vody.
• 100% přírodní produkt
• 0% barviv a jiných aditiv
• biologicky rozložitelné
• šetrné k životnímu prostředí
Znáte houbičky? Používáte je?

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account