Vůně čerstvě vypraného prádla nám vždy zlepší náladu. Oblečení, které delší dobu skladujeme ve skříni, však rychle příjemnou vůni ztrácí. Připravily jsme si pro Vás pro vás pár inspirativních nápadů.
Jak nás vůně ovlivňují?
Pokud se obklopíme příjemnými vůněmi, cítíme se hned lépe. „Vůně ovlivňují i energetická centra v našem těle, zvané čakry. Na každou z čaker působí jiná vůně. Ta projde celým naším tělem, léčí bloky a pomáhá pustit ven to špatné a staré“, říká odbornice na aromaterapii.
Tipy našich babiček – mýdlo a levandule do skříně
Naše babičky nedaly dopustit na klasické mýdlo. Jednoduše jej rozdělily na několik kousků a vložily do skříně s oblečením. Vyberte si takové mýdlo, které vám krásně a příjemně voní. Pravdou je, že prádlo krásně provoní, ale ne dlouhodobě.
Další zajímavou alternativou jsou vonné pytlíčky. Například levandule má zklidňující účinky a působí velmi příjemně.
Správné sušení má vliv na vůni prádla
Pokud máte možnost pověsit prádlo ven, je to samozřejmě k nezaplacení. Prádlo na čerstvém vzduchu rychleji schne a navíc krásně voní. Jestliže jste nuceni sušit prádlo doma na sušáku, snažte se jej umístit do místnosti, kterou můžeme dobře vyvětrat.
Provoňte prádlo při žehlení
Příjemnou a intenzivní vůni můžete prádlu dodat také při žehlení. Zkuste jednoduše do nádržky u napařovací žehličky nakapat trochu aviváže nebo esenciálního oleje.
Objevte kouzlo perliček – moderní alternativa, jak provonět prádlo
Už jste slyšely o vonných perličkách Lenor Unstoppables? První, co vás možná napadne, je označení „aviváž“. Tento produkt se však od klasické aviváže v mnohém odlišuje. Perličky mají za úkol oblečení dokonale provonět, neboť obsahují až 9x více složek než běžná aviváž značky Lenor.

V čem jsou unikátní?
U klasické aviváže si musíme dávat pozor, protože oblečení by nemělo přijít do sušičky. Mohla by ucpat otvory ve filtru textilních vláken. Toho se však u perliček Lenor Unstoppables obávat nemusíte. Jejich úkolem je prádlo pouze navonět. Vůně pronikne do hloubky vláken prádla a díky tomu je intenzivnější.
Vybrat si můžete ze tří variací: Fresh (modrá), Bliss (růžová) a Lavish (zlatá).
A jak je používat? Jednoduše je přidáte do bubnu pračky před začátkem praní. Vůně se uvolňuje postupně. Výsledkem by mělo být krásně provoněné prádlo až na 12 týdnů. A protože nás tento výrobek opravdu zaujal, důkladně jsme jej otestovaly.
Lenor Unstoppables – vůně, která vydrží
Zkušenosti s perličkami Lenor Unstoppables jsou mezi našimi testerkami velice dobré.
„Aviváže moc nepoužívám. Myslím, že kvalitní prášky na praní prádlo dostatečně provoní. Perličky od Lenoru jsem vyzkoušela a voní nádherně“, popisuje svou zkušenost Pekarka.
IvetaMT vyzkoušela modré perličky, ze kterých byla nadšená. „Stačí jich dát rozhodně méně, než je uvedeno. Krásně provoní plnou pračku prádla, byla jsem moc spokojená“, chválí výrobek.
Ježečka oceňuje snadné použití a dlouhotrvající vůni. „Určitě zakoupím další, ale tentokrát v růžové barvě, která mi voní nejvíce. Doporučuji“, dodává.
Dlouhotrvající svěžesti a vůně se nebudete moci nabažit
Testování perliček Lenor Unstoppables dopadlo na jedničku. Nejvíce vás zaujme ta úžasná vůně, jejíž intenzitu si můžete sami nastavit počtem kuliček. Jak dopadlo testování produktu, si můžete přečíst ZDE.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account