96

Říkáte si „kdo to je“? Napovím Vám. Není to ON. Je to TEN. Permanentní make-up.
Poprvé jsem existenci něčeho takového zaznamenala asi před 15 lety, kdy jsem zjistila, že má kamarádka má obočí, oční linky a rty „umělé“, přesněji napořád nakreslené na obličeji. Podruhé jsem se s permanentním make-upem (PM) setkala nedávno, asi před půl rokem. To když jsem zjistila, že má nová kamarádka má permanentní make-up, přesněji obočí. Tohle byla fakt podpásovka. Proč??? PROTOŽE JSEM TO NEPOZNALA!!! A tak jsem začala pátrat.
Detektivní schopnosti mi nikdy nechyběly, takže jsem vypátrala následující: ty jemné linie obočí, konkrétně autenticky vypadající jemné chloupky, ze kterého se obočí skládá, jí někdo „vyrobil“. A byla jsem ještě úspěšnější! Vypátrala jsem viníka, kterého jsem vyzpovídala, protože tomu prostě MUSÍM přijít na kloub. Jak to, že to nevypadá jako velká čára uhlem? Jak to, že je to „tetování“ tak světlé a vypadá přirozeně? Tolik otázek žádalo odpovědi. A taky jsem je dostala.
Permanentní make-up je dělán ruční metodou. A není to tetování.  
Mikrojehličky, které jsou kaplikaci barvy používány, mají několik různých tvarů a lze je použít podle zamýšleného tvaru. Lze jimi tak „vykreslit“ kontury od nejjemnějších až po méně jemné (to kdyby dorazil někdo s obočím typu „Brežněv“). Barev, přesněji koncentrovaného pigmentu ve formě pasty, je na výběr opravdu mnoho, navíc je lze i míchat, takže, milé dámy, není možné si jednu z nich nevybrat. Co je důležité – k volbě barvy se přistupuje vždy při denním světle, to aby barva skutečně korespondovala s vašimi potřebami, protože umělé světlo zkresluje. Za mne body k dobru, víte tak přeci, do čeho jdete.
Samotný výkon pak trvá cca 10 minut a je maximálně hygienický, protože při provádění dbají na maximální sterilitu. Po aplikaci můžete hned mezi lidi, nemusíte se bát, že si vás spletou s právě se vracejícím zápasníkem z ringu, který má nateklé obočí podezřelé barvy. Sice si pak týden nesmíte „nové obočí“ namočit vodou (vůbec) a nemůžete používat žádná líčidla, ale zato dostanete speciální krém, který na obočí nanášíte zhruba týden. Malé stroupky v místě nánosu barvy během týdne opadnou (dá se to zvládnout, nebojte!), a když opadnou všechny, je vyhráno a můžete se klidně umýt vodou. Po měsíci pak absolvujete kontrolu, to aby bylo zřejmé, že je všechno v pořádku a hlavně – pokud je potřeba drobné korekce, tak vám ji provedou.  
Můj detektivní talent mě nezradil. Dokonce jsem pro vás vypátrala, kde tohle vše pro Vás udělají!
Šikovné ruce, které vám skutečně kvalitně vytvoří permanentní make-up, přesněji v tomto případě obočí, hledejte v DERMITAGE, v Železné ulici č. 14, na Praze 1.
P. S. Kdybyste váhaly, zda do toho jít, nebojte se využít konzultace, kde s vámi proberou všechny možnosti, barevné návrhy a vše vám dopodrobna vysvětlí. Paní majitelka, která permanent provádí, je moc milá a sympatická a ráda se Vám bude věnovat, stejně jako mně.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account