Jak už to tak bývá, život nám přináší nádherné chvíle plné pohody, radosti, spokojenosti a štěstí ale bohužel i ty, kdy nám právě není „do zpěvu“. S pomocí psychohygieny se však dají i ty ne zrovna příjemné chvíle v našem životě dobře zvládnout. 

Život není peříčko
Současný život je plný neklidu, spěchu a stresujících okamžiků, které nás do jisté míry mohou vést k lepším a vyšším výkonům, ale pokud je toto vypětí příliš časté, silné nebo trvá nadměrně dlouho, je provázeno úzkostnými stavy, obavami a celkovou pocitovou nepohodou. Proto je dobré naučit se stres zvládat a hlavně neustále pečovat o svou duševní očistu a uvolnění nahromaděného napětí. Možná se vám zdá „péče o duši“ zbytečná, ale nepodceňujte ji, protože jen s její pomocí předejdete případným psychickým a s tím souvisejícím zdravotním problémům, které se v důsledku stresu mohou objevit.Váš život tak bude v rovnováze a vy se budete cítit mnohem silnější a odolnější vůči všem okolním podnětům.

Jsme strůjci svého štěstí a pohody     
Kvalitu svého duševního zdraví můžeme dostatečně ovlivnit sami. Jejím základem je samozřejmě zdravý životní styl, dostatečný spánek a v neposlední řadě i aktivní pohyb. Pro spokojený život jsou velmi důležité bezproblémové citové vztahy s partnerem, dětmi i ostatními blízkými rodinnými příslušníky, tedy kvalitní rodinné zázemí, ale také dostatek dobrých přátel, smysluplná práce, pěstování koníčků a v neposlední řadě i vlastní sebevědomí a spokojenost sama se sebou.
Pár užitečných rad
Pečujte o sebe, o svou pleť, vlasy i tělo a dělejte to především pro svou spokojenost. Dopřejte si koupi něco hezkého na sebe a udělejte si radost. Důležitý je váš dobrý pocit a radost z toho, že vám to sluší, cítíte se a vypadáte dobře.

Starejte se o svou fyzickou kondici, sportujte a hýbejte se. Jakákoliv pohybová aktivita vede k udržení a upevnění dobré tělesné, ale také duševní kondice. Nemusíte denně mučit své tělo v posilovně, postačí pár minut každodenní svižné chůze nebo procházka na čerstvém vzduchu třeba ve společnosti vašeho domácího mazlíčka.

Učte se jednat asertivně. Co to znamená? Važte si sama sebe, nebojte se mít vlastní názor. Když s něčím nesouhlasíte, naučte se říkat NE, nemusíte přeci jen ze soucitu nebo pocitu „klidu“ v rodině či v práci pokaždé říkat ANO.

Buďte zdravě sebevědomá a nikdy se nepodceňujte. Buďte si každý den plně vědoma svých sil, kvalit, znalostí a zkušeností.

Nezapomeňte relaxovat a odpočívat podle své chuti. Najděte si volný čas jen pro sebe. Věnujte se bez obav svým koníčkům, přečtěte si knížku podle svého gusta nebo si zajděte s kamarádkami na kus řeči při dobré kávě a proberte s nimi své radosti i starosti. Náladu vám po celodenním maratonu určitě zlepší i koupel s esenciálními oleji, které mají antistresové účinky. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account