Brusinky
*heart* Brusinka má v současné době větší využití, asi nejvíce se používá v urologii. Díky močopudnému a dezinfekčnímu účinku pomáhá při zánětech močových cest, a také jako drenáž močového měchýře. Pomáhá proti ledvinovým kamenům, při zánětu ledvin a léčbě prostaty. 
*heart* Je také lékem proti předčasnému stárnutí.
*heart* Obsahují fytoestrogeny, proto se doporučují při menopauze, návalech horka, děložních fibromech, vazivovatění vaječníků, také při křečích a některých nezhoubných nádorech. 
*heart* Její účinky se projevují i v oblasti trávení. Používají se jako drenážní prostředek střev, pomáhá při chronické zácpě, ale i průjmu, neboť dezinfikují střeva. Díky regulačnímu účinku na pohyblivost tlustého střeva se používají i při spazmodické kolitidě.  
*heart* Jsou účinné i při léčbě pohybového aparátu. Usnadňují vstřebávání vápníku, proto se využívají při osteoporóze.
*heart* Také dobře působí při léčbě plicní fibrózy a pomáhají při následcích staré plicní embolie.  

 
Gemmoterapie
Moderní léčebná metoda, která má výborné výsledky i u obtížně léčitelných nemocí. Gemmoterapie, též nazývaná “medicína pupenů”, je léčba pomocí kapek z výtažků pupenů stromů, keřů nebo bylin. Podstatou je, že v pupenech jsou velmi účinné látky pro léčení lidského organismu. Každá rostlina ukládá do pupenů to nejcennější pro svůj růst, proto pupeny obsahují nejvíce léčivých látek z celé rostliny.
 

Foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account