Je tady dušičkový týden, který je zasvěcený našim zesnulým blízkým a který zahrnuje také keltský svátek Samhain. Můžeme být v tomto období citlivější a je proto důležité být k sobě vlídní a mít také pochopení pro citlivost druhých. Je to čas, který představuje mezník mezi obdobím úrody a obdobím odpočinku. Dny se krátí, noci se prodlužují, tma a chlad přibývá.
Víme, že za nějaký čas přijde jaro a nový život, ale jak zahnat momentální chmury z podzimního počasí…?
Vezměte podzim jako čas, který můžete věnovat sami sobě, ukrást si na procházkách do zásoby co nejvíce slunečních paprsků, a pak trávit příjemné večery doma, tím, na co jste v létě rozhodně čas neměli, ale lákalo vás to.

Magie je s podzimem neodmyslitelně spojena. Není to jenom tím, že se slaví dnes oblíbený americký svátek Halloween, ale již naši pohanští předci v tuto dobu slavili onen keltský svátek Samhain. Věřilo se, že noc v předvečer všech svatých – tedy prvního listopadu má svou magickou moc a magické síly se násobí. Také se v tu chvíli mísí jednotlivé světy a na zem se tedy dostávají i duchové.
 

 
 
Je čas na to zajít si do sauny, na masáž, lehnout si do postele s hezkou knihou, zajit do kina, divadla, do kavárny, třeba na čokoládu se zázvorem….procházky v přírodě nebo si koupit nové spodní prádlo.
 
 
 
A vyhlížet, že potom, co nyní odchází, k nám přijde něco nového.
 
 

 
 
 
 
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account