125

Čeho se vyvarovat, když toužíte po krásných nehtech? Jak často lakovat a čím? Doma nebo v salonu? A co svlékací nehty? Máme pro vás odpověď!
Po krásných nehtech toužíme každá (a my, co si občas koušem nehty, obzvlášť!). Jak se o nehty co nejlépe starat? Co určitě nedělat? Jaké laky používat, aby člověk netrpěl tím, co všechno se mu díky všem toulenům, formaldehydům a dibutyl ftalátům může stát? Chodit raději do salonu nebo se krášlit doma? A jaké novinky a trendy na tomto poli jsou?
To je otázka pro Tamaru Rottrovou, která má pod palcem společnost Allessandro, specialistu na manikůru a pedikůru a také novou technologii Striplac, o kterém už na www.zenysro.cz byla nejednou řeč (např. v článku šéfredaktorky Jany LeBlanc Zaujalo nás: Svlékací nehty)
Krásné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každého člověka, proto je důležité o ně dobře pečovat. Ruce a nehty dostávají během celého dne hodně zabrat, škodí jim povětrnostní podmínky i různá chemie….co našim rukám a nehtům škodí vůbec nejvíce? Čeho se vyvarovat? Co nedělat? 
Celkově vzato jsou faktory, které škodí našim rukám a nehtům dva. Ty vnitřní, které ovlivnit nemůžeme jako třeba léky, nemoci, hormonální nerovnováha, nedostatek vitamínů a minerálů atd. A ty vnější, které ovlivnit můžeme jako je nedostatečná péče, mytí nádobí bez rukavic, vystavení rukou mrazu bez ochrany, používání nehtové kosmetiky, aniž bychom se zajímali o její složení atd.
Jak o nehty nejlépe pečovat, aby vypadaly nejen přirozeně, ale i sexy? Kůžička na nehtech – stříhat ano nebo ne? Lakovat stále nebo občas? A jak tedy často a čím lakovat? A raději doma nebo v salonu?
Domácí manikúra by měla patřit k rituálům stejně jako třeba péče o vlasy a pleť. Odstraňovat kůžičku stačí jednou za 14 dní a to speciálním gelem. Pokud nehtovou kůžičku stříháte, může dojít k jejímu poranění, tvorbě záděrek a do druhého dne ke zarudnutí nehtového valu. Co se týče lakování nehtů barevnými laky, tak pokud máte kvalitní lak, tak samozřejmě není problém lakovat bez přestávky. Hodně dbejte na výběr odlakovače. Jak poznáte ten správný? I když jsou dnes na trhu téměř všechny odlakovače bez acetonu, vždy než odlakovač koupíte jej vyzkoušejte na kůži hřbetu ruky. Pokud vám kůže po odlakování zbélá je suchá nebo napjatá, tak se nejedná o dobrý šetrný odlakovač. I ty nejkvalitnější laky vám na nehtech vydrží v průměru 4 dny. Pokud chcete trvalejší efekt doporučuji lakovat nehty Striplacem – svlékacím UV/LED lakem na nehty, který si můžete lakovat i doma nebo v salónu. Co se týká salónní péče o nehty, tak ta by měla být samozřejmě kvalitní, tzn., ptejte se manikérky co používá za přípravky, sledujte zda pravidelně chodí na školení manikúry, jestli nabízí trendy barvy a techniky zdobení nehtů a hlavně také na to, jak dodržuje hygienické standardy. Mezi hygienické standardy patří to, že si před manikúrou umyje ruce, ruce byste si měla umýt i vy. Na každou zákaznici má 1 pilník, používá striktně kovové nástroje, které po každé zákaznici dezinfikuje a udržuje si na pracovním stole pořádek. Pokud si nevíte rady s domácí péči o nehty a ruce ideálně mohu doporučit se objednat na bezplatnou konzultaci do našeho diagnostického centra v obchodě Alessandro v OC Chodov.
Alessandro nabízí inovativní laky – tzv. „svlékací nehty“ Striplac. V čem jsou jedinečné? Jak je to s vrstvením Striplacu a jeho „zapékáním“, zvládne to každá žena i doma? Vyplatí se do Striplacu investovat? Na kolik mě takové nehty měsíčně vyjdou?
Striplac je úplně nový druh materiálu. Jedná se o UV/LED svlékací lak na nehty. Svlékací proto, protože se odstraňuje pouhým odloupnutím z nehtu, bez nutnosti použití acetonu nebo pilníku. Striplac se lakuje jako běžný lak na nehty – tzn. vrství se v následujícím pořadí Twin Coat 2 v 1 podlak a nadlak, 2 barevné vrstvy, Twin Coat. Každá z uvedených vrstev se musí nechat zaschnout v UV nebo LED lampě. Výhodou je to, že Striplac se „zapeče“ v UV nebo LED lampě během 60 sekund! Takže nám odpadá to hrozně dlouhé čekání na zaschnutí laku. A jakou má výdrž? Striplac vydrží 10 dní, ale za to bez jediné chybičky. Jedná se opravdu o nový materiál, který je odolný především proti poškrábání. Striplac manikúru si můžete nechat udělat v salónu (ale ujistěte se, že vám manikérka opravdu nabízí Striplac, který si odma můžete sloupnout, ne obyčejný gel lak, který se musí rozpustit acetonem) nebo si můžete pořídit Stirplac Starter Kit, což je sada na domácí použtí, která obsahuje i LED lampu k zapékaní. Stojí 3290 Kč a obsahuje vše potřebné ke Striplac manikúře. Návratnost investice je v řádu cca 3 měsíců, ale záleží na lokální ceně manikúry v místě, kam chodíte.
Tak co dámy? Lakovat nebo nelakovat? Jaké fígle máte na krásné nehty vy? Pokud vás zaujal Striplac, mrkněte na  www.alessandro-cr.cz. A těším se na vaše komentáře.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account