I když mi je teprve 22, tak mohu říct jak podle mě bude a by měla vypadat strava mého dítěte.
 Díky  mnoha důležitým prvkům v životě dítěte je snadné zapomenout na kvalitní stravu pro děti. . Tyto prvotní potraviny jsem  rozdělila do tří kategorií, což zhruba korelovalo s vývojem dítěte . Samozřejmě, všechny děti se vyvíjejí odlišné, ale i tak  mohou být zdravé a nejenom na bázi polotovarů určených pro děti .
Kdy je vaše dítě připraveno k jídlu? Záleží. Americká akademie pediatrů navrhuje 6 měsíců, ale někteří lékaři říkají 4 měsíce. Obecně platí, že budete chtít začít dávat dětem jednoduché  typy jídla a když začnou projevovat zájem o to, co jíte, a když mohou držet hlavu nahoru a sedět s určitou podporou. Váš pediatr může potvrdit, zda je vaše dítě připraveno.
Zkuste začít sladkými ingrediencemi, jako jsou jablka a sladké brambory, protože děti k nim snáze přistupují lépe než kyselé nebo hořké potraviny. Během těch prvních týdnů tuhých potravin, budou jíst jen několik lžíce pyré k doplnění mateřského mléka nebo slavného sunaru. Zpočátku se jim možná nelíbí, ale když si na to zvyknou, tak to bude mít úspěch.
Vzhledem k tomu, že se děti stávají silnější s pevnými jídly a mohou sedět sami, jejich zájem poroste a můžete zavést robustnější a složitější kombinace chuti. Začněte s párováním, které se vám líbí, jako jsou banány s borůvkami nebo jahodami; broskve a hrušky; hrášek a kuře.
Jakmile se děti začnou plazit, mohou se pravděpodobně vypořádat s malými kousnutí, což vám umožní předvést své dovednosti s nožem. Představte si některé z receptů, které se vám líbí, upravené s menšími kostkami a jemnějšími kořením, ale bez soli, protože vyvíjející se ledviny dětí jsou na to citlivé.
Občerstvení by mělo být přibližně tak velké, aby se jednalo o dětskou pěst. (Hodně z nich může skončit jako oběť.) Vzhledem k tomu, že děti přistupují ke svým prvním narozeninám, pravděpodobně pijí méně mateřského mléka nebo receptury a konzumují více pevných potravin. Nyní mohou jíst lehké občerstvení, které využijí k tomu, aby předvedli svou novou sílu jak s tím jídlem umí házet.  Občerstvení může být stejně jednoduché jako malé kostky jemného čedaru, nakrájené banány, borůvky nebo některé z těstovin. Uchovávejte malé kousky. Neměli by být příliš tvrdí, než aby je mohli držet nebo žvýkat, a porce by měly mít přibližně stejnou velikost jako pěst dítěte. Pokud jde o recepty, zkuste výplň z kuřecího, některé druhy kurkumy s  rýží nebo sladké brambory. Míchaná vejce, sušenky, rozbité karbanátky nebo dle vaší fantazie a do dob kdy prckovi chutná..
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account