Dnes jsem měla možnost využít krásného počasí a vzít své staré kolo na projížďku. Zvolila jsem trasu, která vedla přes krásnou a dech beroucí přírodu jihomoravského kraje. Strašně ráda se kochám krajinou a obdivuji květy rostlin. To jsem celá já! *smile* Nabíjí mě to pozitivní energií a životním elánem.
Po cestě jsem přemýšlela, kam bych se ještě mohla vydat. Jelikož mé toulání mě zavedlo až do obce Velká nad Veličkou, rozhodla jsem se zdolat ještě jeden kopeček a navštívit nedaleký Kuželovský mlýn. Viděli jste pohádku O statečném kováři nebo Nebojsa? Tak ano, to je přesně ten mlýn, který jsme jako malé děti mohly v těchto pohádkách spatřit.
Zjistila jsem, že větrný mlýn byl postaven v roce 1842 obcí. Po x letech si mlýn zakoupili manželé, kteří si zde přistavili obytné stavení. Během druhé světové války byl zapečetěn a řadu let chátral. V současné době je ve správě Technického muzea v Brně. Naštěstí získal označení Národní kulturní památka, tak věřím, že tu bude pro další a další generace a třeba také kulisou v další pohádce.
Třeba Vás inspiruji navštívit tento skvost a čerpat energii z čarovné přírody. Tak zase příště! *wine*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account