Určitě znáte ten nesnesitelný pocit bolesti hlavy. Může to mít více důvodů. Buď stres/shon/spěch nebo Vás může bolet hlava od krční páteře či kvůli blbému tlaku.

Mě už několik dní bolí hlava od krční páteře. Byla jsem s tím i u lékaře a předepsal mi prášky na uvolnění páteře  a prášky na bolest. Jediná pozitivní věc na tom je, že po těch práškách na uvolnění se bezvadně spí 😉 . A tím, že nic nezabírá, tak jsem začala hledat co by mohlo pomoci.
Klasické 3 “S” (shon, spěch, stres) jsou u mě věci, které nejde moc odstranit, takže zkusím nápady co jsem našla na internetu. 
 
Voda a citrón – Každý ví, že častou bolestí hlavy je nedostatek tekutin. Ten může nastat i tehdy pokud jste pili dost a zároveň vaše tělo se zbavuje některých látek a nestačí je vyplavovat. Nejlepší je prý pít studenou vodu bez bublinek s kapkami citronu.
Voda jako obklad- Je nejlepší na čelo nebo do týla. Samozřejmě můžete  důkladně omýt obličej i s očima. Ochladí vás to, osvěží a když budete mít štěstí tak Vám to i pomůže.
Masáž – Dbejte na relaxaci a uvolněte se. Poproste někoho aby vás namasíroval. Uvolníte tím svalstvo  a křečové stažení pomůže i od bolesti. Můžete také vyzkoušet masáž spánku. V tomto případě použijte krouživé pohyby. Četla jsem že může pomoci i masáž žvýkacích svalů.
 Chilli krém- domácí výroba chilli krému.  Smíchaní opravdu ostrých chilli papriček bez semínek. Když Vás bolí záda tak na záda a pokud vás bolí hlava, tak na spánky
“Postavit se na hlavu” – věc, která je pro většinu lidí nepochopitelná. Ja třeba osobně bych to ani nedokázala, ale prý to pomáhá na prokrvení mozku a díky tomu Vám bolest zmizí. Osobně si myslím, že stačí si lehnout na postel a dát si hlavu dolů z postele. Je to rozhodně méně náročné a je to jednodušší. 
 
Zkusila jsem bod číslo postavit se na hlavu, krém a masáž.  Ohledně chilli krému musím říct, že to hrozně štípe, ale zahřeje to. Zatím to od bolesti, ale nepomohlo. Masíruji to celou dobu, ale v mém případě tu blokaci mám dost zásadní, takže to tak rychle asi nepůjde a “postavit se na hlavu” ? To si myslím, že mě osobně rozhodně nepomohlo možná naopak.

Doufám, že třeba vám to od vaší bolesti pomůže. Hodně štěstí a trpělivosti *enzo* 😀
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account