Tradiční čínská medicína patří mezi tzv. orientální medicíny. Tento termín zahrnuje různé lékařské poznatky a myšlenky, vyvinuté na dálném východě: v Číně, Japonsku, Korei, Tchaj-wanu a Vietnamu. Vznikla ve starověké Číně a následně se v průběhu tisíciletí postupně vyvíjela. Praktici této medicíny používají přírodní a rostlinné léčiva a různé praktiky na tělo i mysl. Jejich způsob léčby vychází z vnitřku člověka a taoismu, tedy filozofie, která učí člověka kráčet životem přírodní cestou a v naprostém souladu s vesmírem. Shrnuje cenné zkušenosti z pochopení života a doslova pěstuje harmonii v životě člověka.
Tato medicína neléčí následky nemoci, ale zjišťuje samotnou příčinu a energetickou nerovnováhu těla i ducha. Klíčovým principem je životní energie čchi, rozdělená na jin (vše vnitřní, ženské, temné a chladné) a jang (vše na povrchu mužské, světlé a teplé). Nesoulad mezi jin a jang (dle čínské medicíny) způsobuje nemoci a vede k celkovému kolapsu organismu.
Když je člověk zdravý, energie čchi plynule protéká meridiány těla, což je síť neviditelných kanálků. V případě, že se síť ucpe, nebo pokud dojde k nedostatečné zásobě čchi, pak tělo nedokáže udržet harmonii, rovnováhu a řád a probudí se uvnitř nás nemoc. To se může stát především u stresových událostí, dlouhodobého trápení, deprese, přepracovanosti nebo třeba důsledkem špatné stravy. Také má na nás vliv: životní prostředí, počasí, životní podmínky a další faktory životního stylu. Čínská medicína se snaží pojmenovat a odhalit příznaky i následky a tím zjistit důvod, proč a jak se tělo stalo nemocným. Podle toho se navrhuje možná léčba.
Čínská medicína se vztahuje na vše, co se týká zdraví, stravy, cvičení, vnitřní rovnováhy, stresu, vztahu s rodinou a přáteli, zajímá se i o prostředí, ve kterém žijeme. Je praktikována mnoha léčiteli po celém světě.
Obsahuje různé druhy léčby jako je: akupunktura, bylinná léčiva, masáže, cvičení, dechová terapie, strava a životní styl.
 
Blogerka Michaella
(zdroj obrázku: pixabay.com)

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account