Celý život bojuji s postavou. Byla jsem zvyklá jíst, co chci, ale vždy jsem to vysportovala. Holka krev a mléko, ale měla jsem svaly… pak nastalo rizikové těhotenství s dvojčaty ve 34 letech. Na posezení jsem každý den snědla čokoládu a ztloustla v těhotenství bez pohybu 27 kg. Porodila jsem dvojčátka, kluka a holku. Po porodu jsem měla 164 cm a vážila jsem skoro 90 kg. S pobíháním kolem dvojčat jsem myslela, že zhubnu, ale bohužel jsem se večer utěšovala ledničkou, pořád jsem pobíhala a večery sedávala se ciderem a dobrotami u televize. Děti mi v noci moc nespaly, a to až do 4 let. Na sport nebyl čas, zhoršovala se mi i nálada. Pro nezávislého pozorovatele to však musela být strašná legrace. Proč? Čtěte následující příběh…
Z mého života s dvojčaty: prckové se dostanou za mnou do ložnice, kde máme teď skladiště (protože věci jsou určeny dvěma prckům a do jejich pokojíčku už se nevejdou) a je to tam nebezpečné. Jednoho odnesu, otočím se pro druhého a šup, už je v ložnici ten první. Odnesu ho znovu a dál a běžím pro druhého. Toho odnesu a první už tam zase je. Takže zopakuji vše znova a zrychlím běh, ale prckové jsou rychlejší. Po 5 minutách, kdy už padám “na hubu” odnesu za mohutného kopání jednoho do jiného pokoje a zavřu. Vezmu druhého, oba řvou, ale pro teď jsem na ně vyzrála, i když z řevu mě brzo též asi švihne. Fajn, jdeme stavět kostky, chvíli se zabaví mlácením do kostek a do sebe navzájem. Jdeme jíst. Poperou se o jednu židličku, jednoho přenesu do druhé židle, přikurtuji je a dám jim bryndáky. Otočím se pro jídlo a oba mají bryndáky sundané. Nandám jim je, a to se opakuje ještě tak šestkrát. Konečně jíme. Super. Skoro to mají dojedené. Jeden začne prskat, druhý by si ještě dal, ale prská brácha/ségra, tak musí též. Vše omyjeme (včetně maminky, která vypadá, že se rochnila v jídle) a jdeme na nočník. Opět ale předtím jedeme maratón s chytáním prcků. Konečně tam sedí. Jednoho vezmu a dám mu na spánek plínu, druhý zatím zdrhne z nočníku, případně vyleje nočník toho prvního a hodlá udělat “čí” a “ee” mimo nočník. Popadnu napůl přebaleného prcka a běžím pro druhé čuňátko, uff. Chvíli bojujeme, ale jsem zatím stále silnější a rafinovanější. Vrazím prcky do postele a já si lehnu na zem a říkám si, že ta rodičovská je nádherná, musím si ji užít, dokud to jde 😉
Rodičovská nakonec utekla jako voda a já se vrátila do práce a oproti krásné holce před početím ve mně viděli roztomilého kapustňáka (tak mi říkal manžel v těhotenství a přezdívka mi zůstala). Začala jsem chodit na skupinové tréninky do fit centra, koupila si hodinky na počítání kroků, denně ušla nejméně 8500 kroků, spíš více, avšak váha, ta potvora, ukazovala pořád stejně.
Na portálu zenysro.cz jsem měla možnost testovat technologii laserového hubnutí, která pomáhá redukovat centimetry a zbavuje celulitidy. Jedná se o přístroj Verjú, jehož diody působí laserem na problémové partie a bezbolestně rozpustí tuk obsažený v tukových buňkách pod kůží. Jakmile jsou lipidy uvolněné, tukové buňky se přirozeně zmenší. Poté se nastartuje lymfatický systém a uvolněné lipidy eliminuje.
Testování zahrnovalo u mě 8 ošetření laserem Verjú v Aether Institutu (https://www.aetherinstitute.com/cs/neinvazivni-liposukce/) a vstupní konzultaci s lékařkou, která navrhla nejvhodnější program pro mou osobu.
Už při domluvě termínu po telefonu mi byli pracovníci Aether Institutu sympatičtí. Byli moc milí a stejně na mě působila i paní doktorka. Pracovní dobu mají dlouhou (pondělí až pátek 9:00 – 21:00, sobota 9:00 – 18:00, neděle dle objednání) a sídlí kousek od stanice metra Národní třída v Praze, což mi rovněž vyhovovalo. Přiběhla jsem na schůzku na poslední chvíli. Paní doktorka se mě ptala na můj životní styl a už z mého spěchu a mluvy poznala, co se mnou je, proč nehubnu. Na speciální váze mi analyzovala tělo (kg, viscerální tuk apod.), což sedělo s jejím předpokladem. Verdikt byl, že mé tělo hladoví, neřeším sebe, neplánuji, nejím pravidelně, naházím do sebe jídlo do 5 minut…no a mé tělo si, laicky řečeno, ani nevšimne, že jím a je vystresované, taková pak jsem i já a mám to ve vlnách po celý den. Zaplácnu to sacharidem a jedu dál, ale toto není udržitelné a rozhodně ne pro hubnutí. Poradila mi, co mám jíst (proteiny, ořechy, vlákninu v ovoci, zeleninu, ryby apod.) v podstatě mně na míru s tím, co mám ráda. Též jsme se bavily o nutnosti více pít kvůli metabolismu a jak si naplánovat na celý týden stravu, že mi to pak nezabere čas a v podstatě, že se mám víc zabývat sebou. Zakázala mi (po společné domluvě) používat při Verjú proceduře mobil, ať více relaxuji a pořád se nestresuji, neřeším práci, děti apod., protože toto byl dosud můj styl.
Ten den po konzultaci s lékařkou jsem si  na svou žádost rovnou zkusila Verjú. Bylo to příjemné, jen jsem si tak ležela na zádech a potom se otočila na břicho, jako kdybych se opalovala na pláži. Ale na rozdíl od pláže mi nebylo horko, bylo mi fajn. Laser jsem vůbec necítila. Milý personál mi vždy před i po laseru nabídl pití, což sedělo s rozhovorem s doktorkou a nenásilnou formou mi připomínalo pitný režim. Při dalších návštěvách jsem se navíc domluvila, že si budu při procedurách číst. Zase po dlouhé době jsem zažila, co už dlouho ne, odpočinula jsem si jako za 5 posledních let nikoliv. Po aplikaci Verjú jsem 10 minut vždy cvičila na vibrační plošině, přičemž jsme si povídaly s jednou zaměstnankyní, rychle to vždy uteklo a měla jsem dobrý pocit z příjemně stráveného času.
Cca měsíc jsem chodila dvakrát týdně na procedury a snažila se dodržovat pokyny lékařky, přičemž jsem cvičila jen jednou až dvakrát týdně hodinu denně. A světe div se, bylo mi lépe, fyzicky i psychicky. Všimla jsem si, že mám hladší pokožku a zhubla jsem asi 4 kg. Co se týče problémových partií, teprve se budu měřit, ale cítím se pevnější. Samozřejmě vím, že důležitá je strava, ale domnívám se, že mi pomohl i přístroj, a to minimálně k hladší pokožce a k relaxu, což vedlo i k vyššímu sebevědomí a chuti ke cvičení a dodržování lepší životosprávy. Rozhodně s nově nastavenými pravidly nekončím a budu pokračovat, přičemž děkuji portálu zenysro i Aether Institutu za motivaci a pomoc to všechno zvládnout.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account