Dnes zveřejňuji článek mého kolegy, doufám, že nevadí, že je od muže 🙂
V dnešní době skoro nikdo nepřisuzuje žádnou váhu svalové soustavě. Za dobu mé několikaleté praxe se mi ještě nestalo, aby přišel klient a řekl mi, že mu někdo někdy vyšetřil svalovou soustavu.
Ale bez svalů se přece nemůžeme hýbat. Tak proč nejsou pro lékaře důležité?
Když jsem marodil se zády s bolestmi mezi lopatkami, nikoho nezajímaly svaly.
Nikdy mi nikdo nevyšetřil svalovou soustavu!

    Jediné co mi lékař poradil, abych cvičil. Dostal jsem prášky proti bolesti a prášky na uvolnění svalů. Dnes vím, že příčinou mého problému bylo zkrácení spodní části trapézového svalu. Stačilo jen uvolnit.
    Skolióza u dětí se řeší korzetem. Tedy násilnou cestou. Přitom již víme, že skolióza není nemoc páteře, ale nemoc svalů. A že postupným uvolňováním poškozených svalů se páteř sama začne rovnat. To samé u hyperkyfózy či hyperlordózy.
    Migrény jsou neléčitelným problémem. Příčina migrén stále není známa. Teď se zeptám Vás všech, kteří trpíte těmito šílenými stavy – „vyšetřil vám někdy někdo svaly?“. Zdvihač hlavy je příčinou. Při uvolnění bolesti odcházejí.

Skoro všechny bolestivé případy mají počáteční příčinu v poškozených svalech. 

    Ať to jsou klouby, páteř, vnitřní orgány a další a další. Např. brnění prstů sváděné na karpální tunely je lehce odstranitelné, jelikož příčinou je malá křeč ve velkém oblém svalu.
    Než se vydáte k lékaři nebo než začnete brát prášky na bolest, zamyslete se nad příčinou Vašeho neštěstí. Pokud se jedná o příčinu poškozeného svalu, dá se pokaždé také logicky odvodit.

Josef Gurecký

Profesionální masér a expert na bolesti a jejich odstraňování v praxi. Pomáhá vracet nemocným štěstí a učí lidi jak pomoci od bolesti sami sobě či svým blízkým. 

Chcete vědět víc o příčinách bolestí? Stáhněte si zdarma můj e-book: 

 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account