Ať nám je 30, 40 nebo 50 let, chceme vypadat dobře a pokoušíme se obelstít čas. A myslím, že se nám to daří, protože v padesáti mnohé z vás vypadají úžasně a nikdo by si nedovolil hádat, kolik vám je let.
 
Nejdůležitější je věnovat pokožce těla a pleti potřebnou každodenní péči!
 
1.       Velkým přínosem pro tělo jsou vitamíny a z nich především vitamín C. Ten stimuluje tvorbu kolagenu ve vrstvách kůže. Pokožka celého těla si tak udržuje svěžest a mladý vzhled. Proto jezte potraviny obsahující vitamín C, hlavně zeleninu a ovoce (rajčata, papriky, kiwi, pomeranče, citrusy, jahody). K lepšímu vstřebávání vitamínu C, a také vitamínu E a antioxidantů, je zapotřebí olej. Olivový, řepkový a spousta dalších olejů nám i v malém množství, třeba na našem oblíbeném zeleninovém salátu, pomáhá udržovat pleť zářící a mladistvou. Olej je výborným pomocníkem v boji s volnými radikály, které způsobují stárnutí pokožky.
2.       Další důležitou věcí je zvýšit příjem bílkovin. Protein je důležitý při tvorbě kolagenu, ale také k ochraně buněčné struktury. Naše potrava by měla obsahovat dostatečné množství bílkovin. Nejvíce jich najdete v mase: ryby, kuřecí maso, libové vepřové maso, ale také v luštěninách i vejcích. Bílkoviny obsahují také ořechy a všechny mléčné potraviny. 
3.       Podstatná část našeho vzhledu je tvořena dobrým líčením. Některé barvy nám však v určitém věku škodí a bohužel zdůrazní to, co bychom právě chtěly zakrýt: vrásky či pigmenty, akné. Proto vždy pečlivě zvolte správné odstíny barev, kterými se líčíte, aby vaše oči, tvář a rty spolu ladily a vzhled vypadal přirozeně.
 

 
4.       Vyhněte se nadměrnému používání pudru. Nedoporučuje se používat pudr, pokud se snažíte vypadat mladší. Některé pudry vysušují pokožku a zvýrazňují vrásky. Proto v případě použití dbejte na jeho včasné odlíčení. Stává se totiž, že se po delší době pudr na tváři hromadí v záhybech, ve vráskách i v těch nejmenších linkách a my se pomalinku měníme v chodící figurínu. Já sama jsem po čtyřicítce vyřadila ze své kosmetické kabelky make-up a pudr, cítím se tak přirozeněji, pleť volně dýchá a necítím potřebu pořád koukat do zrcátka. 
5.       Nikdy nezapomínejte na důkladné odlíčení pleti!  Pokud si chcete uchovat mladistvý vzhled, každý večer před spaním poctivě svoji tvář odličte, zbavte ji nečistot a dejte pokožce správnou výživu na noc. Kůže se přes noc regeneruje a potřebuje dýchat, nikdy neusínejte nalíčená.  Dejte si noční krém na tvář, i na krk a dekolt, jelikož v těchto místech se tvoří postupem času hodně viditelných vrásek.
 
6.       Kdo se bez svého mejkapu neobejde, může použít bronzer. Bronzery mají tu úžasnou funkci, že dokonale maskují tmavá místa a skvrny na vaší pleti. Navíc dokážou pleť prozářit. Můžete jej třeba přidat do vašeho podkladového make-upu a pomocí kosmetického štětce nanést na tváře, nos a čelo.
7.       Pamatujte na péči o ruce – přestože se staráme o naši pleť a pokožku těla, často zapomínáme na péči o ruce. Není třeba žádné speciální přípravky. Stačí použít kosmetiku, kterou používáme na tvář. A nezapomeňte přes léto denně na své ruce používat opalovací krémy. To vám zaručí, že budou vypadat mladě.
8.       V horkých letních dnech, které právě prožíváme, nezapomínejte na důkladnou hydrataci těla. Správné doplnění tekutin prospívá nejen funkci těla, ale i pokožce. Poctivě hydratovaná pokožka, je napnutá, vyplněná, vypadá mladistvě a přeje našemu celkovému vzhledu. Doporučení: minimálně 2 litry tekutin denně (v létě i více) + očista těla večer s hydratačním sprchovým gelem a po něm naneste na tělo hydratační tělové mléko, pro správnou výživu a hydrataci.
 

9.     Velmi důležitá je dobrá nálada a úsměv
Určitě budete se mnou souhlasit, že žádné líčení a žádná kosmetika nedokáže zakrýt, když se trápíme a není nám dobře. Proto je skvělé naladit se na dobrou náladu, usmívat se, častěji odpočívat a naučit se myslet i na sebe. S tím souvisí i přirozená sebeláska, kdy se máme rády takové, jaké jsme a nehledáme na sobě chyby.
 
Přeji vám nádherné sluneční dny.
 Blogerka Michaella
 
(zdroj obrázků: pixabay)
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account