131

Po krátké odmlce se opět vracím s dalším příspěvkem o krevních skupinách. Dnes se podíváme na krevní skupinu B.

Vaše krevní skupina “Béčkaři” je silným genetickým otiskem, který vás identifikuje tak přesně, jako vaše DNA. Znamená rovnováhu. Když použijete vaši individuální charakteristiku krevní skupiny jako nápovědu pro způsob stravování a životního stylu, budete zdravější, dosáhnete přirozenou cestou své ideální váhy a zpomalíte proces stárnutí.

Krevní skupina B vznikla mezi 10000 až 15000 lety v oblasti himalájských velehor na území současného Pakistánu a Indie. Poprvé se objevila v Indii nebo v oblasti Uralu mezi kavkazkými a mongolskými kmeny. Tato nová krevní skupina se brzy stala charakteristickou pro velké kmeny obyvatel stepí. Jak Mongolové putovali napříč Asií, gen pro krevní skupinu B se pevně uchytil. Mongolové putovali na sever a s sebou přinesli kulturu založenou na chovu a zdomácnění zvířat. To se také odrazilo v jejich stravě, složené z masa a mléčných výrobků. Lidé s touto krevní skupinou se přizpůsobili novým klimatickým podmínkám a promísení populace. Představují hledání rovnováhy mezi napětím mysli a požadavky imunitního systému.
Vaše krev představuje sílu přírody, vitalitu, která vás udržuje. Jedna malá kapka krve obsahuje celý genetický kód lidského bytí. Naše krev také obsahuje záznam genetické paměti-kousky specifického programování, které pokračuje od našich předků.

Pouhým okem vypadá naše krev jako červená homogenní tekutina. Pod mikroskopem je ale vidět, že je složena z velkého množství různých elementů. Hojně zastoupené červené krvinky obsahují zvláštní druh železa, které využívají k přenosu kyslíku a které je příčinou charakteristického rezavého zabarvení krve. Bílé krvinky, které jsou zastoupeny v menší míře, putují krevním řečištěm jako stále ostražité vojsko, které chrání organismus před infekcemi.

Tato komplexní živá tekutina obsahuje také bílkoviny, které přenášejí některé živiny do tkání, krevní destičky, které napomáhají krevní srážlivosti a plazmu, ve které jsou ochranné látky imunitního systému.

Mezi potravou, co jíte a vaší krví dochází k chemické reakci. Tato reakce je součást genetického odkazu. Víme to díky faktorům, které se nazývají lektiny. Lektiny, tj. různorodé bílkoviny obsažené ve velkém množství ve stravě, mají shlukovací vlastnosti, které působí na naši krev. Náš imunitní systém používá toto “lepidlo” ve svůj prospěch. Např. buňky v jaterních žlučovodech mají na svém povrchu lektiny, které fungují spíš jako přísavky a umožňují uchycení na kluzkém povrchu sliznic organismu. Když jíte potraviny obsahující lektiny bílkovinné povahy, které jsou neslučitelné s antigenem Vaší krevní skupiny (antigen – chemické látky, které se nacházejí na buňkách našeho organismu a které, když jsou účinně řízeny, představují největší bezpečnostní systém imunitního systému) lektiny napadnou orgán nebo celý systém (ledviny, játra, mozek, žaludek, aj.) a začnou v této oblasti napadat buňky. Mnoho lektrinů v potravinách má tu vlastnost, že mají blízký vztah k antigenu určité krevní skupiny.

Řešením je vyhnout se lektinům, které napadají buňky právě vaší krevní skupiny. Jestliže se budete řídit programem vaší krevní skupiny, můžete:
– vyhnout se mnoha virům a běžným infekcím,
– zhubnout, jak se vaše tělo bude zbavovat toxických látek a tuků,
– bojovat proti nemocím ohrožujícím život, jako je rakovina, cukrovka a jaterní selhání,
– vyhnout se mnoha faktorům, které způsobují rychlé narušení buněk, a tím zpomalit proces stárnutí

Program krevních skupin není však všemocným lékem. Na to nezapomínejte. Je to ale způsob, jak oživit přirozené ochranné funkce imunitního systému, nastartovat metabolické hodiny a vyčistit krev od nebezpečných narušujících lektinů. Je to nejlepší věc, jakou můžete udělat, abyste zastavily rychlé poškozování buněk, které je příčinou příznaků stárnutí. Jestliže máte zdravotní potíže, může tento program způsobit velkou změnu k lepšímu. Chce to jen jediné, a to – podřídit se pravidlům hry.

Základní zásada zní:
Kdykoliv uvidíte nový dietní režim, který o sobě tvrdí, že je vhodný pro všechny – buďte skeptičtí. Buďte si vědomé své individuality. Může se stát, a objevuje se to poměrně často, že váhový úbytek je příliš rychlý. Potom je nutno stravovací režim upravit tak, aby k poklesu hmotnosti nedocházelo tak razantně. Úbytek hmotnosti je ten nejmenší problém, jestliže zápasíte se svojí váhou. Ale pamatujte si, že vaším konečným cílem je optimální zdraví a celková výkonnost, tzn. dosažení rovnováhy mezi vaší hmotností, výškou a postavou.

Nadměrný váhový úbytek je znamením podvýživy, která oslabí váš imunitní systém – čili přesně to, čemu se snažíme vyhnout. Proto používejte všechna doporučení rozumně.
Majitel krevní skupiny B je převážně vyrovnaný, má odolný trávicí systém, je nejpřizpůsobivější na změnu stravy, je konzument mléčných výrobků, na stres reaguje nejlépe tvořivostí a potřebuje rovnováhu mezi tělesnou a duševní aktivitou k uchování štíhlosti. Statná a ostražitá skupina B je obvykle schopna odolávat většině závažných nemocí, jako jsou nemoci srdeční a rakovina.

Dokonce, i když těmito chorobami onemocní, má větší pravděpodobnost, že je přežije. Zato má větší sklon k onemocnění imunitního systému, jako je roztroušená skleróza, kožní nemoci a chronický únavový syndrom. Lidé, řídící se životním stylem podle své krevní skupiny B, mohou často překonat závažné nemoci a prožít dlouhý a zdravý život.

Pro krevní skupinu B je největším faktorem váhového přírůstku kukuřice, pohanka, čočka, arašídy a sezamová semínka. Všechny tyto potraviny obsahují různé lektiny a všechny z nich narušují účinnost vašich metabolických procesů, což vede ke vzniku únavy, retence (zadržování) tekutin v těle a hypoglykémie (závažného poklesu hladiny cukru v těle po jídle). Když tyto potraviny z jídelníčku vyřadíte a začnete jíst stravu vhodnou pro vaši krevní skupinu, hladina Vašeho krevního cukru by měla zůstat po jídle normální.

Krevní skupina B velice negativně reaguje na lepek obsažený v pšenici celozrnných pšeničných výrobcích. Lektiny obsažené v lepku zhoršují problémy způsobené ostatními potravinami, které zpomalují a zhoršují metabolismus. Jestliže není potrava dokonale strávena a využita organismem jako palivo, uskladní se ve formě tuku. Když lidé s krevní skupinou B vypustí z jídelníčku všechny zakázané potraviny společně s potravinami obsahujícími toxické lektiny, jsou velmi úspěšní v kontrole své hmotnosti. Nemají žádné fyziologické překážky váhového úbytku.

POTRAVINY PODPORUJÍCÍ VÁHOVÝ PŘÍRUSTEK:

Kukuřice – snižuje účinnost inzulínu, snižuje metabolický obrat, je příčinou hypoglykémie
Čočka – brání správnému využití živin, snižuje matabolickou účinnost, je příčinou hypoglykémie
Arašídy – snižují metabolickou účinnost, jsou příčinou hypoglykémie, potlačují funkci jater
Sezamová semínka – snižují metabolickou účinnost, jsou příčinou hypoglykémie
Pohanka – zpomaluje trávení, snižuje metabolickou účinnost, jsou příčinou hypoglykémie
Pšenice – zpomaluje trávení i metabolické procesy, je příčinou skladování živin ve formě tuku a brání jejich využití jako paliva, snižuje účinnost inzulínu

POTRAVINY PODPORUJÍCÍ VÁHOVÝ ÚBYTEK:

Zelená zelenina – podporuje účinný metabolismus
Maso – podporuje účinný metabolismus
Vejce, nízkotučné mléčné výrobky – podporují účinný metabolismus
Játra – podporují účinný metabolismus
Lékořicový čaj – brání rozvoji hypoglykémie

A to bychom měly pro dnešek všechno. Dnes jsme se podívaly koutkem oka na krevní skupinu B. Podrobnější přehled potravin, nápojů a vitamínů vám zpracuji zvlášť do přehledné tabulky.
Už se na vás těším příště.
Hezký večer
Aduš

Tagy:

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account