177

Láska je to nejcennější co máme a co můžeme dát. Vážíme si toho fakt dost?
Ne, nelekejte se – neopravuji kolo nebo staré auto.
Mluvím o partnerských vztazích. Většina mých kamarádek kolem mě je rozvedená a holčicky mají několikátého náhradního tatínka. Než se objeví ten pravý. Jenže jistotu nemáte nikdy a v dnešní době mě přijde, že rozvodů stále přibývá.
Lidé spolu nekomunikují a kvůli nedorozumění plno vztahu skončí rozchodem. Četla jsem krásný citát autor neznámý:,,Co je to odpuštěni? zeptali se jednou malé holčičky. Je to vůně, kterou vydává kětina, když ji pošlapou.”
Měla pravdu – umíme odpustit?
Umíme přistoupit na kompromisy ve vztahu? Myslím,že moc ne a máme se hodně co učit. Já jsem pro, když to jde opravit a ne odejít. Je to těžké, ale pokud to jde, zůstat.
Život nás neustále žene dopředu a my musíme čelit různým překážkám. Dřív vztahy byly pevnější a stálejší, ale je to také tím, v jakém prostředí žijeme. Někdy mívám pocit, že je víc Donšajnů než Jacku Dowsnů z Titaniku. Možná se pletu. Ráda bych se mýlila.
Mnoho z nás nehledá řešení. Zahodí klidně osm let krásného vztahu a když přijde jedno klopýtnutí…tak odejdou. Teď nemyslím nevěru. Nebaví je řešit – jedna hádka a je rozvod.
Recept na dlouhotrvající vztah neexistuje.
Je to o nás, jak jsme schopni dělat kompromisy a jak máme velkou trpělivost a toleranci.Co všechno jsme schopni té naší lásce odpustit a kde končí naše hranice. 
Zkusme se nad tím zamyslet a možná něco v sobě změníme. Dokud to jde a máme fungující vztah, tak si ho chraňme a opečovávejme, protože spousta lidí ho nemá.
Láska je to nejcenější co máme a co můžeme dát.:-)
Hezký den Mirka
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account