Obrovskou výhodou života s Řekem je bezesporu i to, že nejen umí, ale doslova miluje vaření – ocením vždy, když se sám nabídne nebo se toho sám automaticky chopí a já se můžu v domácnosti věnovat něčemu jinému.
Může to však mít malinkou nevýhodu – pokud jste dva, kdo střídavě hospodaří v kuchyni, stane se třeba takováto příhoda:
Víkend, sobota, mám inspiraci a chuť k vaření, hurá 🙂
Naplánuju si kuře na paprice, oba moji chlapi to přímo zbožňují. Nakrájím kuřecí prsa na kousky, osolím, osmahnu na pánvi na olivovém oleji – znáte to, klasika.
A protože milujeme koření papriku, hojně jím maso zasypu. Bublají další 3 hrnce (polévka, rýže a nudle). Hraje mi rádio, svět je dokonalý, spokojeně „kvokám“ (můj oblíbený psychický stav, kdy si jen tak vychutnávám obyčejné rodinné štěstí). 
Vtom přichází můj muž: „Jé, naše oblíbené jídlo. A víš o tom, že sladká paprika není v té malé průhledné skleničce, že? Dal jsem tam kajenský pepř z našeho obchůdku, co jsem chtěl vyzkoušet na guláš. Paprika je v té tmavé skleničce, co je na ní nápis oregano. Vždyť jsem ti to říkal….“
Kdo si to má všechno pamatovat ?! Když jsem navíc mírně nachluchlá, jak nenápadně zjišťuju 🙁
Následuje nejprve moje zkoprnění, pak hysterický pláč s vědomím, že mám na pánvi asi půl kila masa, zbytek oběda skoro hotový a nic jiného v lednici jako náhradu, protože to maso s deseti deky kajenské zrůdy se prostě nebude dát žrát ! 
Třetí fáze je zapojení zdravého rozumu, to vše asi ve 2 minutách – kousky masa vysypat do sítka, přelít 2x vroucí vodou, znovu osolit, protože se vše vymylo, přidat SPRÁVNÉ KOŘENÍ, rychle pokračovat ve vaření a doufat, že paprika ten pepř přebije. 
A to všechno jen proto, že nejsem ten správný kuchař a jídlo obvykle ochutnávám po všem kořenění až úplně nakonec těsně před koncem vaření…
Nebudu vás napínat, nakonec to docela dobře dopadlo, kuře na paprice bylo sice trochu pikantní i tak, ale jíst se to dalo i bez neustálého zapíjení čímkoli, zvládl ho v pohodě i náš osmiletý syn, prostě mňamka 🙂.
A jaká je moje odpověď na úvodní otázku, jestli patří muž vůbec do kuchyně ? Rozhodně ANO !
A proč ? Protože se pak rozhodně, ale rozhodně nebudete nudit !
Tak pevné nervy a hodně zábavy 😀
Vaše Trischka (Marta) 
P.S. Ještě komentář k fotce koření: to vlevo na fotce rozhodně NENÍ sladká paprika, tu najdete v tmavé skleničce s nápisem oregano, no řekněte sami – poznali byste to bez ochutnání ??

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account