Houslový virtuos světového formátu Jaroslav Svěcený dnes 8. prosince slaví své životní jubileum. Jeho plánovaný narozeninový koncert ve Smetanově síni pražského Obecního domu sice kvůli nouzovému stavu letos 16. 11. nemohl uskutečnit – a byl proto přesunut na 11. 6. 2021 -, své fanoušky a veřejnost však svým kulatinovým dvojalbem s příznačním názvem WAY OF LIFE hodně potěšil.
Zmíněné 2CD vydal Jaroslav Svěcený u vydavatelství Bon Art Music, SE. Po všech stránkách unikátní album je zcela odlišné než jeho předchozí čtyři desítky titulů právě proto, že je narozeninové, tudíž je na přání oslavence.
“Natočit hudbu různých žánrů, které v průběhu let navštívily moji duši, mysl a samozřejmě srdce, bylo vždycky mým snem. Můj dědeček byl kapelník a houslista, takže mám multižánrovost v krvi,” říká Jaroslav Svěcený.
Více jak 20 skladeb inspirovaných filmovou a populární hudbou, swingem, jazzem i samozřejmě klasikou, vybíral Jaroslav Svěcený spolu s producentem a kamarádem Richardem Liegertem. Na albu najdete skladby od hvězdných autorů, jako Paul McCartney, John Barry, Ennio Morricone, Christina Perri, Richard Rodney Bennett, Michel Legrand, Ástor Piazzola, John Williams, Michal Lorenc, Elton John, Sting, Sergej Rachmanninov…
Řada skladeb je natočena v nových aranžích, kde se housle střídají s dalšími sólovými nástroji, které uslyšíte v bonusových nahrávkách. Mezi skladby najdeme i nádhernou skladbu s názvem Schindlerův seznam ze stejnojmenného oscarového filmu. Avšak tentokrát ne v podání Svěceného a jeho dcery Julii, která otcův hudební talent i pracovitost podědila a stala se výjimečnou houslistkou. Jubilant totiž sám hraje i druhou housli.
Dvojalbum WAY OF LIFE je instrumentální. Světoznámý český houslista je totiž také mezinárodně uznávaným znalcem historie a stavby houslí. V jednotlivých skladbách proto střídá vynikající italské klenoty 18. století (Guarneri, Roggeri, Ballestrieri).
Zajímavostí je, že jubilanta na albu postupně doprovází výhradně dámský symfonický orchestr Bon Art Pops Orchestra, který je tímto složením unikát. V našich krajích je takřka nezvyklost vidět trumpetistku nebo pozounistku ženu, a takto výjimečně uzpůsobené hudební těleso bylo součástí i Jaroslavova narozeninového kncertu už k jeho 55. narozeninám. V některých skladbách také zazní smyčcový kvartet a samostatná dechová i rytmická sekce.
“Přeji si, aby dvojalbum WAY OF LIFE těšilo 365 dnů v roce posluchače všech věkových generací a napříč žánry. V této nelehké době berte tato dvě cédéčka plná muziky i jako terapii duše.”
Přeji vám všem hezké hudební zážitky *heart**heart**heart*
Eva
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account