94

…pokud se o něj nestaráš, uschne. Nedopusťte to!
Leželi vedle sebe. Nedotýkali se. Poslední dobou se milovali málo. Laura přemýšlela, kdy to začalo. Začátek konce nebo konec začátku? Z postele se dívala do stropu  a vzpomněla si na slova svojí babičky: “Se vztahem je to jako s květinou. Pokud se o něj netaráš, uschne…” 

Kdy se vyplatí do vztahu ještě investovat čas, peníze, energii?

Kdy už je konec? Jak to člověk pozná?

Je to když už se nemilují. Nebo když už na něj nemyslí a je jí jedno co dělá?
Otočila se. Marek vedle ní oddechoval. Tiše a uvolněně. Usmála se. Podívala se na něho a vzpomněla si, jak to začalo. Vybavila si, jak před těmi 9 lety šla po ulici, v ruce měla 2 plné tašky potravin a ucho jedné igelitky se utrhlo. „Slečno, tady máte ještě 3 pomeranče“ uslyšela mužský příjemný hlas, když sbírala a hledala rozsypané oranžové koule pod lavičkou a  na chodníku. Našli je všechny. Všech 12 a potom do večera spolu seděli v kavárně. Smáli se až do ráda.  Uvědomila si, že jí stále není lhostejný, i když jí někdy štval, někdy hodně. Stejně ho měla pořád ráda. Homo Sapiens. Muž moudrý. Ještě zkusí vztah zachránit.  Slyšela, že ložnice je zrcadlo vztahu. Rozhlédla se po pokoji a uviděla to. Jejich ložnice se posledním rokem stala místem spousty věcí, které se jinam nevešly. Neuvědomovali si, že tím zastavují vztah. Kam dát nepořádek, když přijde návštěva. No přece naházet do ložnice! Do pokoje, kam se návštěvy nevodí. Do vztahu. Nepečovali o vztah, nepečovali o ložnici. V šeru na nočním stolku zahlédna  jejich společnou fotku z Benátek. Vzpomínka na krásný výlet, na úžasnou dovolenou… Dnes byla fotka zaprášená, tak jako jejich vztah. Laura se rozhodla to změnit. Během dne vyčistila celý pokoj a převlékla povlečení. Ještě chce stále do vztahu investovat.

Chtěla, aby jí Marek znovu voněl, provoněla ložnici.

Chtěla, aby jejich vztah znovu rozkvetl, dala do ložnice kytici  čerstvých řezaných kytek.

 Chtěla, aby jí na něm zase zaleželo.

 
Lauře zazvonil telefon: “Lásko, co děláš? Mám pro tebe večer překvapení? Těším se na tebe.”
Chvíli si povídali. Zavěsila a dívala se na telefon. Nevěřila. Za poslední dva měsíce jí nezavolal sám od sebe, až teď….
 “Kam zaměříš pozornost, to rozkvete!” slyšela v uších svojí moudrou babičku a usmála se. 
Večerní workshop se zaměřením na vztahy 12. 11. 2014 | 18 – 20:30 | Pracovna Ženy s.r.o Praha 8 – Karlín

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account