Kniha “Jednoduše buďte šťastní”: Znovuobjevení osvědčených cest k štěstí.

Mám kamaráda, o kterém všichni říkají, že je „posraný“ (omlouvám se za ten výraz, ale oni ho tak opravdu jmenují). Je to člověk, kterému všechno vychází. Na co sáhne se mu povede. Všichni okolo se mu zákeřně smějí a dobírají si ho a nechápou, jak může někomu v životě vše na co sáhne vycházet bez práce a úsilí jako jemu.

A tak jsem nad tím začala přemýšlet. První co mě hned napadá je proč lidé okolo něj takto mluví a nemluví tak raději o sobě!!? A druhá otázka: jak to že se mu opravdu takto daří? V čem je tajemství jeho úspěchu ?

Mé čtenářské večery teď naplňuje kniha od Piera Franckha – Jednoduše buďte šťastní. Je to kniha, která uvádí všechny návody jak se stát šťastným – 268 stran o tom, co vše dělat pro to, abyste se cítili šťastní krok za krokem. Mě osobně tato kniha vlastně nic moc nepřinesla, protože všechny tyto návody již znám, ale opakování je matka moudrosti, tak jsem si to vyčetla zase od někoho jiného s trochou jiné omáčky:) Pokud jste nikdy nic podobného nečetli a chtěli byste rozsáhlejší návod jak se stát šťastným a přivést do svého života více štěstí, tak si tuto knihu přečtěte, pro začátečníky je dobře čtivá.

Každopádně teď u mě vyvstává otázka, jaktože má někdo více štěstí než ostatní? V čem je to tajemství?
Jaktože někomu život vychází přesně podle plánu a někomu ten život hází pořád klacky pod nohy? Znáte určitě spoustu situací, nejkrásnější příklad těchto situací je ze školních lavic, když vy jste se do úmoru učili třeba na maturitu nebo nějakou zkoušku a věnovali jste tomu spoustu hodin přípravy a času a pak jste si u zkoušky vylosovali něco co jste vůbec neuměli a dostali jste špatnou známku, a pak přijde spolužák, který se ještě chlubí, že se vůbec nestíhal naučit, protože noc předtím pobíhal po Stodolní street a umí jen jednu otázku a hups…on si ji u zkoušky opravdu vybere a dostane lepší známku než vy:) A tady přichází ten pocit té nespravedlnosti, že má někdo v podstatě něco „zadarmo“. PROSTĚ MÁ ŠTĚSTÍ!

A takových situací určitě okolo sebe uvidíte spoustu a spoustu nejenom ve škole, ale i ve vztazích, penězích, rodině a kariéře. I já jsem občas slýchávala, že mi lidé okolo říkali, že jsem „posraná“. A viděla jsem, že když na to lidi okolo mě přišli, přestávali se se mnou automaticky bavit. A přitom vůbec neviděli to pozadí, ani to, čím jsem si prošla, moji nemoc atd. Ne nadarmo je jeden krásný citát, který říká: Znáš jen moje jméno, ne můj příběh a cestu, kterou jsem prošel – tak mě nesuď!

Problém je totiž v tom, že si pořád říkáte nechci abych si vytáhla otázku č. 1, nechci aby se mi stalo to či ono. Ale pak se vám to vždycky stane, že? Kouzlo totiž je ve formulaci vašich slov, a to proto, že vesmír neumí rozpoznat slůvko NE, automaticky přejímá, že to co vyslovujete chcete,aby se vám stalo. Já jsem tento výrok změnila a zkusila jak funguje poprvé na vysoké škole u státnic, po tom co jsem četla knihy s touto tématikou jsem věděla, že si musím říct, že si chci vylosovat otázku č. 4 nebo 9. ( ty jsem uměla nejlépe) a taky jsem si 4 vylosovala:) A zdárně odstátnicovala. A tak to teď provádím se vším a kupodivu mi vlastně všechno vychází….asi jsem „posraná“:)

Co je teda štěstí? A dá se ho udržet věčně? ANO, dá.
Ale štěstí je zase jen o uvědomění. Musíte ten pocit v sobě umět najít. Musíte rozpoznat situace a určit jim ten status štěstí. Pro každého z nás je štěští určitě něco jiného. A tak jsem přemýšlela nad tím kamarádem a zjistila jsem úplně jednoduchou věc, proč se mu daří. To tajemství je, že má „jasnou a čistou mysl“. Říkám to teď hodně nadneseně. V podstatě to znamená, že on si v hlavě nepřipouští, že by se mu něco nemohlo povést. Jeho mozek je nastavený, že se mu všechno daří. Nemá v sobě žádné bloky, proč by se mu dařit nemělo! A jsme zase u těch pozitivních myšlenek. On totiž vysílá do vesmíru pouze vysoké vibrace a co vysílá, to se mu taky vrátí. Někdo má to štěstí a má to v mozku nastavené správně – nečeká, že by se mu dařit nemohlo. A tak k sobě mluví jen tak, že se mu daří a pak se mu taky dařit bude. My ostatní máme bohužel bloky někdy větší než ostatní a každý úplně jiné. Bloky od rodičů, prarodičů, učitelů, kamarádů, kteří nám říkali, že se nám dařit nebude. Výroky jako: nikdy nebudeš dost dobrý, peníze jsou špatné, peníze kazí lidi, všichni chlapi ( ženy) jsou stejné!.no je jich zkrátka spousta. My jsme od všech těch lidí, co nám tyto výroky tvrdili, bohužel převzali a začali jsme se s nimi ztotožňovat a myslíme si, to co nám říkali.

Naštěstí je tady snadné řešení! Vše co jsme se naučili se můžeme klidně odnaučit, pokud budeme chtít! Záleží jen na nás, zda se do této práce sami se sebou chceme pustit. Tak se můžeme občas vydat do své minulosti a zkusit si určit a přiřadit výroky, které vám kdo říkal a proč vám to říkal ke konktrétním osobám a situacím. A pak můžeme tento blok, který máme rozpoznat a nahradit ho novou myšlenkou.

Co je pro mě štěstí?
Štěstí je uvědomění si, že svůj život si řídíme sami.
Štěstí je mít přátelé, na které se můžete vždycky obrátit. Barča a Šárka, které mi každý večer napíšou jaký jsem měla den a jak se cítím a co nového..Přátelé, kteří mají zájem trávit s vámi čas.
Štěstí je pocit, který vám vykouzlí úsměv na rtech!
Štěstí jsou všechny náhody, které vás potkají ve chvíli, kdy to nejvíc potřebujete.
Štěstí jsou všechny situace, kdy se vám něco zdárně povede, aniž byste proto vynakládali mnoho úsilí.
Je dobré si pravidlně uvědomovat štěstí, které vás potkalo. Čím víc si ho budete uvědomovat, tím víc se k vám bude dostavovat.
I Wikipedie má svou definici štěstí:
Štěstí není nahodilý pocit, nýbrž výsledek rozumně vedeného dobrého života!
Sledovat mě můžete i na FB – Sedenkova Anna – milujsebe
Více zde: http://milujsebe.webnode.cz/blog/

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account