54

„Nepřipadá vám zvláštní, že se vám určité situace opakují stále dokola? Snažíte se, aby tomu tak nebylo. A ejhle: Dosahujete opět stejných výsledků. Nejde o žádný osud ani projev trestu. Pouze se  vám zobrazuje pravda zapsaná ve vaší hlavě,“ říká kouč Aleš Kalina.

První hádky. Nevzdávejte to!

Když se zamilujeme, vidíme všechno růžově. Dokonale si rozumíme a dokonale se doplňujeme. Jenže po nějaké době se láskou nadýchaný obláček rozplývá. Vyvstávají problémy a vynořují se čím dál citelnější rozdíly. Co s tím? Mnoho lidí své vztahy v této fázi vzdá s tím, že opět nepotkali toho pravého (tu pravou). Ale ti „rozumnější“ zpozorní a začnou si uvědomovat, že se před nimi objevila příležitost ke společnému růstu. Pochopí totiž, že podobnou situaci zažili už víckrát a že před ní vždy utekli, složili zbraně.

Partneři si totiž jsou tím nejdokonalejším zrcadlem. Pokud brnkají na strunu, kde se i druhý cítí jistý a plný zájmu a radosti, zažívají dokonalý soulad. Ale když se objeví něco, co s nimi neladí, začínají se obávat, že je jejich vztah v troskách. Jenže tehdy je ta nejlepší možnost vzít celou situaci za pačesy a čelit jí s tím, že je tou nejlepší příležitostí k uskutečnění vlastní změny. Je jisté, že to, co s duší druhého neladí, má v nějaké esenci přítomen v sobě ten druhý. Jen o tom nemusí mít ani jeden ponětí, dokud nezačnou slupku za slupkou odkrývat netušené emoce.

„V manželství je třeba se někdy přít, neboť tak se vzájemně o sobě něco dozvíme.“ Johan Wolfgang von Goethe

Dva lidé se rozhodli žít spolu, což obnáší i řešení různých situací, ne vždy lehkých. Projít jimi bez újmy je možné, ale spíše nepravděpodobné. Je tedy fajn, když si uvědomí, že cesta k řešení povede někdy i trnovým hájem.

Nevzdávejte se tedy před cílem a uvědomte si, že je jím i cesta k němu!

Když pochopíme, že druhý nám přišel do života proto, aby v nás kromě krásných a netušených zákoutí odkryl i staré rány, nepleteme se. Přijměme je s vděkem, protože jsem tu pro naše další posílení a pro ještě kvalitnější prožívání lásky.

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account