54

Nevěru jsem ve svém životě zažila snad u každého partnera. Buď jsem špatně vybírala nebo zkrátka věrní chlapi nejsou. Jako mladá a bezdětná jsem tyto situace prožívala s vášnivými, až nenávistnými emocemi a nedokázala jsem odpouštět. „Nevěra do vztahu nepatří. Tečka, konec věty!!!“ Dnes po všech zkušenostech co mám a s odstupem dokáži odpustit i nevěru. 
Co považujeme za nevěru?
Nevěru chápeme každý trochu jinak. Někdo považuje za nevěru pouze samotný sexuální akt, někdo jiný už i líbání a jiné vřelejší projevy.
Proč k nevěře vlastně dochází?
Zpravidla podvádějící partner přímo ve vztahu něco postrádá nebo se pro něho stal stereotypním. Většina psychologů se shoduje na tom, že k nevěře často dochází v době vztahové krize a že ve většině párech, byl alespoň jeden někdy nevěrný. Z vlastní zkušenosti ale vím, že partner může mít vše, ale trpí syndromem tzv. „rozsévače“, tudíž nedokáže odolat žádnému klínu.
Jak se s nevěrou vyrovnat?
Univerzální návod neexistuje. Každý jsme jiný a tak se vyrovnáváme s bolestí po svém. A nevěra umí zabolet pořádně. V momentě, kdy jste nevěru odhalily, naplní vás emoce vzteku, zoufalství, bolesti, zrady… Není to snadné, ale musíte napřed vychladnout. Beze slova odejděte někam, kde můžete křičet, nadávat, do něčeho případně praštit (tady raději opatrně), zkrátka si pořádně ulevit.
Až se alespoň trochu zklidníte, teprve začněte situaci řešit. Nemávejte nad tím však rukou a nedoufejte, že už se to nikdy nestane. Je potřeba si s partnerem otevřeně, ale v klidu promluvit. Musí vědět, že vy víte. Počítejte však se zapíráním.
Jak odpustit a jít dál?
Musíte zvážit několik zásadních faktorů. Jednak je důležité, zda šlo o jednorázové „klopýtnutí“, ke kterému nikdy předtím nedošlo nebo jde o permanentní stav. Roli hraje také váš věk a to, jak dlouho s partnerem jste. Důležité je, zda spolu máte děti jste rodina. Jak se s partnerem za normálních okolností cítíte a jak se k vám chová, jak se celkově stará o rodinu. Zda nějaká bokovka stojí za to, abychom zahodily vše, co nás dělalo šťastnými. Ale ruku na srdce dámy, zní to poněkud nefér, že? On zahne, my odpustíme a jedeme dál? Je to těžké, ale jde to. 
Odpovězte si na otázky níže:

    Bylo to poprvé nebo se to děje opakovaně? Zahodit vše, kvůli jednomu úletu? Přemýšlejte.
    Hledá něco, co doma nemá nebo chce odejít?   Promluvte si otevřeně o svém sexuálním životě.
    Máte děti? Jak se k nim chová a jak se chová k vám?

Pokud jste si odpověděla takto: Jeden úlet.  V sexu nám to neklapalo. Budeme o tom mluvit. Ke mně, popř. k dětem se chová hezky.Pak stojí za to odpustit.
A rada na závěr:
„Pokud to sama nemáte přímo v povaze, nechtějte se pomstít tím, že budete sama nevěrná. Neublížíte jemu, ale zase jenom sama sobě. Nevěra je problém a každý problém se dá vyřešit.“
Rozhodujte se vždy rozumem, emoce nechte stranou. Nicméně vám všem přeji pouze věrné partnery a manžely.
Těším se příště Miška optimistka

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account