Tak si čas od času připadám. Už dlouho mám silné nutkání napsat na téma vztahy, které nejen, že nejsou prima, ale spíš vopruz. Proč? Protože je toho kolem mě spousta a bez vyhlídky na happy end. Neustálé kritizování, povyšování, protože on (ale i ona) je přece dál než vy. Samo sebou ví, co je správně, co se má udělat a kde přece leží pravda. No prostě vztah na prdlačku a my si teď řekneme, kdy je to už je přes čáru a měly bysme s tím něco dělat.
HRANICE
neznají meze a vy se necháváte nenápadně přesvědčit, že je s vámi něco v nepořádku. Mizí vaše představa o sobě, o tom, co chcete a celá vaše sebejistota se propadne kamsi do neznáma. Po čase máte plné zuby neúcty, negativity a nesmyslné kritiky. Když vás tak poslouchám kolem a kolem, chci vám, milé dámy říct: NE, NENÍ V POŘÁDKU, když:

  Vás váš partner pouze kritizuje
  Povyšuje se nad vámi
  Ubližuje vám emocionálně nebo fyzicky
  Shazuje vás před okolím a vašimi dětmi
  Lže a ohýbá realitu ve svůj prospěch
  Vysmívá se vám
  Mluví s vámi sprostě a přijde mu to v pořádku nebo s vámi nemluví vůbec
  Neustále vás provokuje a testuje, co vydržíte
  Vyvolává hádky, za které vás obviňuje
  Moralizuje, přestože sám má máslo na hlavě
  Vůbec vám nepomáhá, a ještě vás zaměstnává jeho úkoly
  Je věčně v p_deli, protože furt pracuje nebo ho potřebují jiní
  Buzeruje vás, jak vypadáte, přestože byste mohla vyhrát Miss mono-kini
  Neustále prudí, i když kolem něj jen zlehýnka našlapujete
  Zahýbá vám, ale obviňuje vás, že se někde spouštíte
  Využívá vás a má problémy
  Vycucává vaše bankovní konto a myslí si, že je to tak zcela v pořádku

POCHOPTE,
že jeho cíl je vysát z vás veškerou energii, abyste nebyla schopná akce. Zmanipulovat vás tak, aby vás dokonale ovládal a léčil si na vás svoje komplexy. Chce dosáhnout stavu, abyste si myslela, že opravdu jste tak neschopná tak, jak říká. Chce si posílit vlastní ego a přikrášlit obraz o sobě samém. Ve skutečnosti je to on, kdo si nevěří, je slabý, zraněný a bezmocný. Nechce být spatřen takový, jaký doopravdy je. Uvědomte si, že nejsnazší terč jste prostě vy. 
NEMŮŽETE VYHRÁT BITVU NĚKOHO JINÉHO
Možná, že svou lekci zvládne s někým jiným nebo nikdy. Váš úkol je postarat se sama o sebe a o své štěstí. Já vím, že si říkáte, co bude? Jak to zvládnu? Nechci, aby moje dítě vyrůstalo v neúplné rodině. Blbý vztah je prostě lepší než krok do neznáma. Jen malá otázečka. Kolik si toho necháte ještě naložit, než pochopíte, že LEPŠÍ TO UŽ NEBUDE?

BOD ZLOMU
Ano, i ke mně přišel, poté, co jsem ignorovala signály svého těla a okolního světa. V prvním případě mě borec prohodil skleněnejma dveřma a ve druhém, když jsem poslouchala, jak si frknul nějakou (samozřejmě přírodní) drogu, mi blaženě vyprávěl, jak splýval se stromy. A já si uvědomila, že TOHLE PROSTĚ NECHCEŠ. Nebo jo?
NEMUSÍTE TRPĚT
Chápu, že každý z nás má šrámy a bolesti, ale to neznamená, že vy musíte být hromosvodem a celý život trpět. Ty z vás, které máte děti, si prosím, uvědomte, že děti z vašeho vztahu, které vnímají daleko intenzivněji než vy, budou mít v budoucnosti silné emocionální trauma. S největší pravděpodobností si vyberou k sobě podobného partnera a celá road show pojede na novo v mladší generaci.
VĚŘTE,
že pokud se odhodláte udělat krok vpřed, bude líp. Taky pochopíte danou lekci a změníte sama sebe. Časem si řeknete proč já to neutnula dřív? Ze své vlastní zkušenosti vám můžu garantovat, že odvážným štěstím přeje. Jsem přesvědčená, že i na vás čeká úžasný partner, který si vás bude vážit. Bude rád třeba za to, že mu upečete buchtu, i když stávající vás buzeruje, že mu doma chybí vajíčka, i když jste pro něj vykoupila obchoďák. Držím palce, ať jste sama sebou a život vám leží u nohou!
VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ PRO ŠTĚSTÍ nejen ve vztahu http://bit.ly/stastna-mysl

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account