120

Je to už pár let, co jsem se toužila zamilovat. Hodně a hlavně – v duchu dnešní doby – hodně rychle. Přála jsem si to a stalo se. Stála jsem o něj tak moc – a tak rychle – že mě jednoho dne, byli jsme spolu sotva dva měsíce, nazval “slečnou urputnou” a pak už nikdy nezavolal. Hlupačka – nepoučila jsem se a brzy poté se odehrálo něco podobného, tentokrát z druhé strany: život non – stop, velké kytice, velká slova, velké sliby a ještě větší plány, kterým se, ruku na srdce, rychle podléhá. Znali jsme se sotva pár týdnů a kdyby řekl svatba (rychlá), zřejmě bych v tu chvíli bez rozmýšlení kývla. A pak jsem na pár měsíců odjela. A ze superychlé lásky se stalo superychlé zapomění. Bylo dokonce tak rychlé, že už si ani nepamatuju, po jak krátké době přesně přestal volat.  

A pak jsem potkala lásku současnou. Díky kteréMU jsem si uvědomila jednu zásadní věc: že některé věci v životě sice jdou urychlit, ale je jich jenom málo a láska (stejně jako hubnutí – bohužel) k nim rozhodně nepatří. Dneska už vím, že láska neroste úměrně s počtem zaslaných milostných sms, rudých ruží a už vůbec ne s počtem velkých slov. Skutečná láska, která trvá – čímž neříkám, že na věky, ale aspoň na hodnou chvíli – roste. A trvá to DLOUHO. Roste navzdory tomu, že váza na kytky je několik týdnů, ne-li měsíců prázdná, že namísto zamilované smsky vám telefon někdy zobrazí jenom dvě písmena “ok”, že dlouho slyšíte “nejlepší” nebo “moje nejbližší kamarádka” místo “moje přítelkyně”. Roste tak přirozeně, že když přijde radostná novina a VAŠE číslo je první, které vytáčí, aby vám to řekl, vlastně až pak vám to docvakne: je zamilovaný a vy taky.
Ovšem má-li se ta zamilovanost přetavit v něco hlubšího, obnáší to ještě mnohem delší proces. Který, jako všechno, co v životě za něco stojí, s sebou nese i nepříjemnosti, stres, bolesti. Je mi třicet, tedy dost brzo na to, abych rozdávala rady. Nicméně moje zkušenost napovídá, že na některé věci v životě se prostě vyplatí nespěchat. Počkat. A prožít si je vším všudy, smíchem i slzami. Protože … je to tak prostě lepší. Zábavnější. Víc vzrušující. A to nejdůležitější: víc si toho vážíte. Oba dva.

Hodně lásky.  :-{}

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account