Modrá planeta od Vadima Petrova – video věnoval přátelství Čechů a Slováků
Jeho překrásná hudba hladí duši posluchačů. Ať se jedná o symfonické skladby, filmovou hudbu anebo o hudbu pro pohádky, pro různé televizní či rozhlasové seriály, platí, že co dílo, to skvost. Není divu, že jeho hudba získala mnoho ocenění i na různých světových festivalech, jako například v Monte Carlu, v Tokiu a též i doma, v bývalém Československu a v Česku.
Pan profesor Vadim Petrov, světoznámý český hudební skladatel, klavírista a hudební pedagog, jehož nádherná hudba se hluboce zapsala do srdce spoustu lidí a dětí, 24. května slaví 88. narozeniny.
Díky jeho vnučce, světové topmodelce Lindě Vojtové a jeho dceři, Táni Vojtové, stále širší věřejnost poznává hřejivou krásu hudby Vadima Petrova. Nejen v Čechách a na Slovensku, ale i v Polsku, Německu a ve Spojených státech amerických. Ve Smetanově síni pražského Obecního domu již organizovaly, uspořádaly a částečně i financovaly tři vyprodané koncerty a také vydaly na vlastní náklady několik CD s jeho skladbami.
“Mám úžasnou vnučku Lindu a dceru Táňu. I když dcera je právnička a vnučka už více než deset let žije v New Yorku, již sedm let se starají o to, aby moje hudba žila. Nesmírně mě těší, že Táňa a Linda mají takový zájem přiblížit lidem moji tvorbu. Ukazují tím široké veřejnosti u nás i ve světě, že mladí si váží práce starších. Jen bohužel, není to samozřejmost. Měl jsem totiž hodně kolegů a kamarádů, vynikajících skladatelů, kteří už nejsou mezi námi, ale jejich dětí na ně takto nevzpomínají, jako na mě Linda a Táňa. Jako skladatel bylo vždy mým cílem, aby moje hudba přinášela radost lidem. Když si uvědomím, že mnoho lidí oblíbilo mojí hudbu, kterou jsem psal před více než čtyřiceti a padesáti lety, znamená to pro mě pohlazení od tisíců posluchačů. A to je pro mě dnes jeden z největších mých životních dárků.”
Nejvíce oblíbenou skladbou Lindy je Modrá planeta, kterou jeho děda napsal ke stejnojmennému filmu ještě v roce 1979. Zmíněný film byl natočen ve spolupráci se Střediskem pro výcvik kosmonautů Jurije Gagarina a Astronomickým ústavem Československé akademie věd. Vypráví o síle, přátelství a obrovské touze žít. Hlavní role ztvárnili Jiří Menzel a Radoslav Brzobohatý, dále hráli František Řehák, Jan Schmid, Jiří Kodet a Evelyna Steimarová. Jak Linda uvádí na svých stránkách, Modrou planetu miluje a vždy, když se chce rychle dostat do pohody, tak si ji pustí.
Jak prozradila, jeho milovaný děda nyní upravil skladbu pro koncertní provedení a video vzniklo pro přinesení klidu do duše posluchačů a něhy, kterou nyní všichni potřebujeme a proto ji dala na net.
Vadim Petrov je výjimečný i tím, že stále pracuje sedm dní v týdnu, a je velice aktivní i na svém Facebooku, za což má také obdiv své vnučky.:-)
Přejeme panu profesorovi hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, lásky, úspěchů a radostí *gift**heart**gift*
S láskou,
Eva
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account