Zajímavý trend v České republice je ten, že když se něco rozmůže, tak vždy ve velkém. Po nějaké době věc kulminuje a dochází k rušení, že je něčeho příliš, negativně to ovlivňuje okolí, má to jiné dopady, které nic pozitivního nepřinášejí…
 
To jsou a byly herny, kasina, segwaye, každý druhý je něčeho kouč, v podstatě čehokoli, množství psů v Praze, z toho si dělá legraci i kniha o Praze 7, Letné, která vyšla, a která má na titulní stránce fotku, kde jsou okolo bývalého Stalinova pomníku, dnes metronomu,  psí lejna.
 
Rušit herny a kasina je v pořádku, segwaye asi taky dosáhly únosné hranice, psí lejna, to bohužel nemizí.
 

 
 
Jedna z mála pozitivních věcí, která k České republice odjakživa patří, je pivo. Nakonec se říká, že turisti jezdí do České republiky za holkama a za pivem…a kdekdo kdysi jezdil na chmelové brigády, dnes se toto údajně vrací. Chmelové brigády. Kdo nebyl, zná atmosféru možná prostřednictvím filmu či písní z legendárního muzikálového filmu Starci na chmelu.
 

 
Dnes by Praotec Čech na Řípu musel změnit slova a místo mléka asi použít slovo piva, pivem….To je ona, země zaslíbená, mlékem a strdím oplývající!
Nebo pivem?
Nu, proč ne, nakonec i taková pivní koupel není špatná věc.
 
Od loňska v Česku přibyla další padesátka minipivovarů a další vznikají. Celkem je v Česku  podle údajů pivních serverů a odhadů odborníků z branže téměř 350 podniků, kde se ročně uvaří do 10 tisíc hektolitrů piva.
Prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň tvrdí, že by s obživou v Česku neměla mít problém ani celá tisícovka hráčů na trhu. Za reálný odhad považuje zhruba 600 minipivovarů. Pak by byl v každém větším městečku pivovar, jak to kdysi bývalo.
 
Takže na zdraví, pro ty, kdo pijí pivo…pivo je dobrý český reprezentant a ostudu v zahraničí nedělá. Naopak.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account