113

Dovolme si rozvíjet v sobě radost, lásku a štěstí. Pozitivní emoce mají v sobě nezastupitelnou životní sílu, kterou nemůžeme nahradit pouze tím, že se zbavíme “nevhodných” emocí. Umět vychutnat také mírné stavy štěstí, to je ta pravá dovednost žití.*heart*
Jsou to takové tři kontrolky šťastného života. Pokud se z našeho života vytratí, život nám zšedne povinnostmi. Vytrácí se spokojenost, nastupuje rozmrzelost a další nepříjemné stavy. Proto si nejprve aktivně všímejme situací, kdy se “povedlo” *gift*, “baví” 😀 a “těším se”*wine* vytratilo.
“Baví” je konkrétní činnost prováděna samostatně či s někým, při níž se cítíme příjemně.
“Těším se” je stav, kdy předjímám, že se stane něco příjemného. Každý zná ten stav ze svého dětství, kdy se nemohl dočkat až… Je to stav, jenž nabíjí energií. Oči svítí. Srdce dychtí.
V každém životním období hraje výraznější roli jiná kontrolka z naší trojice. Důležité je, aby se ani jedno ze života nevytratilo. S tím se vytrácí kvalita života.
Kontrolky jsou citlivé a umírají již v začátcích duševní krize nebo syndromu vyhoření. Jakmile zjistíme, že se vytrácí, měly bychom udělat vše proto, aby se opět do života vrátily.
Proto dělej, co Tě baví. 🙂
Myslím, že bych se mohl vrátit a žít se zvířaty, jsou tak mírná a soběstačná, stojím a dlouho, dlouho se na ně dívám. Nepotí se a nenaříkají na život, neprobdí na lůžku celou noc v pláči nad svými hříchy, nehnusí se řečmi o povinnostech k Bohu, žádné z nich není nespokojené, žádné z nich není posedlé mánií po majetku, žádné z nich nekleká před druhým, ani před svým předchůdcem, který žil před tisíci lety, ani jediné na celé zemi není úctyhodné nebo nešťastné.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account