78

 Vloni jsme navštívili penzion ve Všemilech, nedaleko Jetřichovic, kde se konaly zvěřinové hody. To vše s příjemnou obsluhou v malebné krajině Národního parku České Švýcarsko v malé vesničce Všemily při toku Chřibské Kamenice, která je v krásném údolí okolních lesů a skal. Idylickou krásu vesničky dotvářejí staré roubené stavby,  sloužící dnes k rekreačním účelům.

Zajeli jsme ještě s přáteli do tohoto penzionu, že vyzkoušíme zvěřinové hody.
Když přišel číšník, objednala jsem si jelení steak s kroketami a těšila se, že si pochutnám. Steaky mám ráda a proto jsem se rozhodla pro tento druh jídla.

Když  obsluha přinesla steak, moc se steaku nepodobal, ale byl krásně ozdobený zeleninou a ovocem, na první pohled vypadal pěkně, ale moje obavy se naplnily, steak byl jako podrážka.

Chtěla jsem jídlo vrátit, protože se to opravdu nedalo ukousnout, ale zarazil mne manžel, že je to nevhodné. Ale já jsem věděla, že mám nárok vrátit jídlo, které se nedá pozřít. Abych měla od manžela klid, tak jsem jedla jen přílohy, ovoce a zeleninu. To už mi přestala chutnat i zelenina s ovocem, protože jsem se těšila na jídlo, měla jsem hlad a okusovala vlastně to, co jsem nechtěla.

Přišlo na placení jídla, čehož se ujal samozřejmě manžel, jako by se nic nestalo. Ale mně to přece jen nedalo a číšníkovi jsem řekla, že to maso bylo tvrdé jak podrážka, nedalo se pozřít a navíc částka, kterou máme za něj zaplatit, byla z těch vyšších.

Reakce číšníka byla taková, že v tomto případě mám nárok na výměnu jídla, nebo úplné vrácení.

Co z toho vyplývá? Milé chytré ženy, nedejte vždy na rady druhých ( např. manžela), pokud jste přesvědčeny, že máte pravdu, jednejte.

Já jsem se v tuto chvíli zachovala jako zbabělá husička, která poslouchá manžela jen proto, aby byl klid.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account