107

Krásný den,
otázek, jaké si máte položit před začátkem podnikání, je několik, ale to nebude tématem tohoto blogu.
Když budete vyhledávat v googlu, vyjede na Vás spousta podnikatelských stránek plných rad a tipů… Mým cílem je dávat Vám tady praktické rady a tipy a zároveň Vám říkat, jaká je realita.
Už jsem psala v předchozím blogu, že jsem měla na svém internetovém rádiu pořad, kam jsem si zvala začínající podnikatele a představovala jejich projekty. Bavili jsme se o tom, proč do podnikání šli, co vše museli překonat, co bylo jinak, než si mysleli, co by udělali jinak a také jejich poznatky, co by například doporučili dalším lidem, kteří právě poslouchají a přemýšlejí o tom, že by se do podnikání pustili.
Pokud se chcete inspirovat, na youtube kanálu najdete záznamy z těchto rozhovorů ZDE a pak další část videí ZDE

 
Vyměňovali jsme si navzájem informace a zkušenosti a můj názor je, že člověk, když začíná podnikat, by měl mít na milion procent pořešeny tyto oblasti:
1) PRÁVNÍK
2) ÚČETNÍ
3) ODBORNÍK NA OCHRANNÉ ZNÁMKY ČI PATENTY
 
A jaké bylo mé překvapení, že spousta začínajích podnikatelů v dobré víře, že ušetří peníze, účetnictví si zvládali jakžtakž sami, právníka vůbec nepotřebovali, protože přeci, na co, že? Můžu Vám říct, že po letech podnikání, já se bez svého právníka neobjedu. Veškeré smlouvy, i dodatek za podpisem v emailu, všeobecné podmínky na webu atd. atd. A už se mi kolikrát osvědčil (např. když jiná firma si dala do svých kontaktů naše fakturační údaje a žádný z orgánů se tím nechtěl zabývat… že prý o nic nejde…)
A dobrá účetní, to je přeci poklad! :-))) Pokud nejste odbornice, nemůžete celou tuhle oblast postihnout Vy sama.
A na co ochranné známky, říkáte si? Když si vybíráte jméno pro svůj projekt/podnikání, tak je dobré se podívat, zda už ho někdo nemá, zda ho nemá zaregistrované, stejně tak si můžete dát zaregistrovat Vaše logo, aby ho nikdo jiný nemohl zneužít či na Vás parazitovat (právo bude pak na Vaší straně). Tuto situaci už jsem také řešila. 🙁 (A Vaší značku si přece budete chránit především proto, že za tím stála spousta práce a Vy ji nedáte jen tak na pospas konkurenci, že? 
Krásný den

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account