110
Ptáte se, co udělat pro to, aby vás měl někdo rád, aby si vás vážil a chtěl s vámi být? Mějte se rádi.
Trvalý a pevný vztah s partnerem v první řadě znamená trvalý a pevný vztah se sebou samotným. Věříme, že chcete, aby bylo lidem s vámi v životě příjemně. Občas to tak není a vy se ptáte, jak na to. Jak začít v životě znovu? Ale život se nedá začít znovu. Ale můžete změnit, co bude dál.
 
• Přestaňte trávit čas s nesprávnými lidmi. Život je příliš krátký na to, abyste jej trávili s lidmi, se kterými nejste šťastní. Jestli vás někdo ve svém životě chce mít, ať si pro vás udělá také místo. Proč byste vy měli ze všech sil bojovat o jeho přízeň? Nenechejte se brzdit někým, kdo vás stále jen přehlíží. Přátelé nejsou ti, kdo vedle vás stojí, když se vám daří nejlíp, ale ti, kteří tam jsou, když jste na dně.
 
• Přestaňte utíkat od problémů. Postavit se k problémům čelem není jednoduché. Neexistuje člověk, který by dokázal vždycky na všechno reagovat okamžitě a správně. Nikdo po vás nemůže chtít, abyste všechno řešili mávnutím kouzelného proutku. Máte právo být smutní, cítit se zranění, otrávení, znechucení a na dně. Protože o tom je život – o potkávání s problémy, o jejich řešení, o učení, přizpůsobivosti a pochopení – pochopení situací, lidí, okolností, smyslu. Tak se člověk pohybuje v životě dopředu.
 
• Přestaňte si lhát. Lhát se dá ledaskomu, v podstatě komukoliv na světě. Ale pokud chcete se životem někam pohnout, musíte být sami k sobě poctiví.
 
• Přestaňte zanedbávat svoje potřeby. Neztrácejte se sami sobě. Víte nejlépe, kolikrát jste to dělali. Už ne. Mějte ostatní rádi, ale sebe taky. Každý z nás musí žít svůj život. Sdílejte kousek toho svého s přáteli a těmi, koho máte rádi. Ale určitě máte svoje nadšení a svůj cíl. A za tím běžte. Kdy jindy, když ne teď? 
 
• Nesnažte se být někým jiným. Vypadá to tak jednoduše, ale není to tak docela. Být sám sebou, nekopírovat žádné vzory. Vždycky tady bude někdo, kdo bude hezčí, mladší, někdo, kdo bude chytřejší, úspěšnější, bohatší… ale nikdo z nich nebude vy. Žijete si vlastní život, za okolností, ve kterých jste vy a ne kdokoliv jiný, v životních situacích, které se neopakují. Nemusíte být jako někdo jiný, aby vás měli lidi rádi. Buďte sví. Jste to vy.
 
• Nevracejte se do minulosti. Těžko lze začít číst novou kapitolu, když stále dokola čtete tu minulou.
 
• Přestaňte se bát dělat chyby. Dělat něco desetkrát a udělat desetkrát chybu je lepší než nedělat nic. Každý úspěch znamenal projít si řadou chyb a selhání. Každá chyba mě posouvala blíž úspěchu.
 
• Přestaňte si vyčítat staré chyby. Milovali jste nesprávného člověka. Věnovali jste se nesmyslům. Ale to všechno vám možná pomohlo pochopit, koho v životě vedle sebe chcete a kam chcete dojít. Všichni děláme chyby, pereme se se životem a litujeme toho, co jsme udělali. Nemá smysl se utápět v minulých chybách. Jste tady a teď. Těšíte se na budoucnost? Každý okamžik, který jste prožili, měl pro vaši budoucnost svůj význam.
 
• Štěstí si nekoupíte. Je pár věcí, po kterých v životě toužím, a které jsou hodně drahé. Ale to, na čem mi v životě opravdu záleží, se za peníze koupit nedá. A já to vím – štěstí, láska, pohoda, důvěra, sdílení… to všechno se za peníze koupit nedá…Abyste to získali, musíte dát kus sebe.
 
• Pro štěstí si musíte dojít. Štěstí musí člověk najít uvnitř sebe. Ten, s kým je třeba budovat ten nejlepší vztah, jste vy sami. Nemůžete s nikým sdílet radost a štěstí, dokud je nemáte sami v sobě.
 
• Je třeba vstát a jít. Znáte to – člověk sedí a přemýšlí a plánuje a vylepšuje – a stále stojí na jednom místě. A diví se, že se nic nezměnilo. Tak ne. Je třeba vstát a jít. Udělat první krok. Jinak se nikam nedostanete.
 
 • Jste připravení? Ty největší příležitosti jsou vždycky až za naší komfortní zónou. Je třeba odejít z toho bezpečného prostoru a vydat se do světa, aby člověk něco dosáhl.
 
• Přestaňte se hloupě vrhat do zbytečných vztahů. Vztahy by si měl člověk vybírat s rozumem. “Je lepší být sám než mít špatného partnera. Není kam spěchat. Věřte, že v pravý čas na správném místě člověk potká toho správného člověka,”. Člověk by se měl zamilovat proto, že je to ten správný partner pro něj, ne proto, že je sám.
 
• Neodmítejte nové vztahy jenom proto, že ty minulé nevyšly. Kdosi moudrý řekl, že do našeho života přicházejí lidé, kteří nás zkouší, lidé, kteří nás používají a lidé, kteří nás učí. Někteří na pár dní, někdo na pár týdnů, málo na celý život.
 
• Nesoupeřte se všemi okolo. Nemusíte být ve všem lepší, než všichni ostatní. Důležité je porážet sám sebe. Úspěch se měří tím, co dokážete vybojovat sama se sebou.
 
• Nežárlete na ostatní. Závidíte jim, co mají? A co máte vy? Uvědomujete si to?
 
• Nestěžujte si a nelitujte se. Všechno v životě má svůj smysl. I když jej momentálně nevidíte a nechápete. Ale s odstupem a v souvislostech se život skládá jako zajímavé puzzle. Mnohokrát daleko později pochopíte, že ty křižovatky, kde se vám život nelíbil, vedou k lepším příležitostem, na pěknější místa, k zajímavějším lidem.
 
• Přestaňte nenávidět. Nekazte si život nenávistí. Ubližovali byste mnohem víc sami sobě. Odpustit neznamená říct: “To, cos mi udělal, bylo v pořádku.” To znamená: “Nedovolím, aby mi to, cos mi udělal, zkazilo radost ze života.” Odpustit znamená jít dál, volně, svobodně, bez závazků k tomu špatnému, co se v životě stalo. Už nikdy se k tomu nemusíte vracet. A hlavně – odpouštět bychom měli nejenom ostatním, ale také (a možná především) sami sobě.
 
• Nedovolte ostatním, aby vás strhávali zpátky na jejich úroveň. Každý z nás má svoji cestu a svoji dynamiku v životě. Nekazte si to, co jste dokázali, tím, že se necháváte strhávat lidmi, kteří se ještě nedostali tak daleko, jako vy. Nepohrdejte jimi, ale nenechte se brzdit.
 
• Neztrácejte čas tím, že budete ostatním vysvětlovat, jak to se životem myslíte. Vaši přátelé to nepotřebují a ti, kteří vás nemají rádi, to stejně nepochopí. Řiďte se svým srdcem.
 
 • Naučte se odpočívat. Zastavte se a odpočiňte si. Spousta úspěšných lidí to neumí. Užít si to, co dosáhli. Nadechnout se a sebrat síly na cestu dál. A taky se v životě v klidu rozhlédnout a zjistit, kam vlastně došli.
 
• Vychutnávejte krásu okamžiků. Užívejte si drobnosti, protože mnohokrát se stane, že když se za nimi člověk po čase ohlédne, zjistí, jak velké to ve skutečnosti byly věci. Většina našeho života se skládá z těch malých, zdánlivě bezvýznamných momentů, ve kterých jsme zachytili ten správný pohled, ucítili tu správnou vůni, uviděli ty správné věci.
 
• Naučte se nechtít mít všechno perfektní. Svět neocení, že si s věcmi nekonečně dlouho hrajete, aby byly perfektní. Svět ocení, že za vámi je vidět, co jste udělali.
 
• Nechoďte cestou nejmenšího odporu. Život není peříčko, zejména když chceme dokázat něco, na co bychom mohli být hrdí. A tak nechoďte s davem. Stojí to za to.
 
• Netvařte se, že je všechno v pořádku, když to tak není. Kdo ví, o čem mluvím, ví, jak je to těžké. Dovolit si nebýt stále v pohodě, netvářit se, že jste stále ti silní a vyrovnaní. Že jste občas na dně a potřebujete pomoc. Dovolte si plakat, když jste nešťastní a nechat se opečovávat, když vám je zle. Čím dřív si o pomoc řeknete, tím dřív ji dostanete.
 
• Neobviňujte ostatní z vašich problémů. Jenom vy sami jste odpovědní za to, jestli dosáhnete svůj cíl. Nemá smysl obviňovat ostatní za to, čím si musíte po cestě k němu projít.
 
• Přestaňte být kdykoli pro kohokoli k dispozici. Znám lidi, pro které je to opravdu dřina. Musí dojít až na okraj svých možností, aby pochopili, že obětovat se neustále pro druhé je jen cesta k tomu, jak nakonec nebýt užitečný nikomu, ani sobě. Naučte se to taky. Na druhé straně – váš úsměv může změnit někomu život. Každý má svůj vlastní svět. A alespoň jeden můžete změnit. Stačí se jinak podívat.
 
• Přestaňte se tak strašně bát. Bát se znamená si dopředu kazit den. Vždycky se snažte podívat se na všechno z druhé strany, z konce – jak to bude vypadat za rok, za pět? Bude mě tohle ještě trápit? Ne? Tak proč se bát?
 
• Přestaňte se zabývat tím, co nechcete, aby se stalo. Soustřeďte se na to, co chcete. Pozitivní myšlení je základ úspěchu. Když budete ráno vstávat s přesvědčením, že se dnes stane něco krásného, večer zjistíte, že jste měli pravdu.
 
• Přestaňme být nevděční. Buďme vděční za každý den našeho života. Místo toho, abychom přemýšleli o tom, co nám chybí, buďme vděční za to, co máme. A přemýšlejme o tom, co máme k dispozici k tomu, abychom mohli dosáhnout toho ostatního.
 
S úctou, Honza

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account