Žena jménem Monika je dle významu svého jména doslova bohyní. Jistě tak bude jedinečnou ženou s neodolatelným šarmem. Pro svého partnera pak bude Monika i ženou jedinou. Jako bohyně se schopností každému dobře poradit bude žena jménem Monika spíše jedinečná než osamělá. Přesto i osamělost bývá s jejím jménem spojována.

Ženské křestní jméno Monika nemá mužský protějšek. Domácky se jméno užívá jako Monička, Monča, Móňa, Mona, Monka, Monina, Moninka, Monica, Mončina, Mončinka, Monka, Nika aj. Se jménem Monika se můžeme setkat také ve slovenštině, v ruštině, polštině nebo norštině. Anglická podoba jména je Monica, stejně tak i italská, holandská, švédská nebo dánská. Němčina jméno zná jako Monika i Monica. Španělskou verzí je Mónica, francouzskou Monique. Maďarština jméno užívá jako Mónika.

V naší zemi bychom nalezli více jak 63 tisíc dívek a žen tohoto jména.

Jméno Monika patří jedné z nejkrásnějších českých MISS, starostce města Kravaře paní Monice Žídkové. Pyšní se jím zpěvačky Monika Absolonová, Monika Bagárová či Monika Načeva. Najdeme ho mezi herečkami, například Monika Zoubková, Monika Kvasničková, Monika Švábová či Monika Timková. Patří i dvěma sympatických českým moderátorkám Monice Valentové a Monice Leové. Jméno patří jak první, tak i druhé manželce moderátora Leoše Mareše.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account